דעה
צריך להגיד לנתניהו תודה, בלי להתבייש

ראש הממשלה הצליח בגאונות ממש, במלאכת מחשבת מדויקת, לבלום את תהליך אוסלו להתוות אלטרנטיבה טובה לאין ערוך ממנו.

דניאל זמיר , י"ט בכסלו תשע"ח

נתניהו וטראמפ
נתניהו וטראמפ
צילום: Jonathan Ernst/REUTERS

היום, י"ט בכסליו, הוא "ראש השנה לחסידות", היום בו החסידות החלה להיות מופצת.

לא בכדי, ובהשגחה פרטית מופלאה, קרה היום משהו חשוב ביותר בתולדות העמים. ההכרה האמריקאית בירושלים כבירת ישראל היא ניצחון גדול לעם ישראל.

אם להודות על האמת, העובדה שנשיא ארצות הברית מכריז כי ירושלים היא בירתה של ישראל היא ניצחון בראש ובראשונה למדיניות של בנימין נתניהו.

האיש שכולם כל כך אוהבים להשמיץ, מכל הצדדים, האיש הזה היום צריך לקבל ישר כח גדול.

נתניהו, תוך שימוש באסטרטגיה מבריקה ובטקטיקה מדויקת להפליא, הציל את ישראל מהמלכודת הקטסטרופלית של אוסלו והצליח להביא להכרה בינלאומית בירושלים, מה שפעם היה חלום רחוק.

בנימין נתניהו נכנס לתפקידו כשרעיון המדינה הפלסטינית, הקונספט של "שטחים תמורת שלום" ודוקטרינת אוסלו בפרט עברו את נקודת האל חזור והפכו להיות עובדה מוגמרת.

נתניהו הצליח בגאונות ממש, במלאכת מחשבת מדויקת, לבלום את תהליך אוסלו ולהתוות אלטרנטיבה טובה לאין ערוך ממנו.

הסיבה שלדעתי חשוב לטרוח ולהגיד את זה היא שלמרבה האירוניה, אנשי השמאל, שמהם בעצם הציל אותנו נתניהו, לא רק שלא אומרים "סליחה טעינו", לא רק שלא אומרים "תודה אדוני ראש הממשלה שאתה מוציא אותנו מהבוץ שאנחנו הבאנו את המדינה אליו", אלא יש להם עוד את החוצפה להמשיך ולנסות לבלבל אותנו עם רעיון העיוועים שלהם, תוך כדי שהם מתעלמים לחלוטין מההישגים העצומים של בנימין נתניהו.

אם ניקח את דוקטרינת השמאל, הלוא ירושלים היתה צריכה כבר להיות תחת משטר פלסטיני פשיסטי-ג'יהדיסטי, חמס ירושלים הל"ת, תוך שהעולם כולו בקונצנזוס שירושלים ערבית.

במקום זאת, מנהיג העולם החופשי מצהיר כי ירושלים היא בירת ישראל. בעקבותיו באה צ'כיה. העולם מדבר בשפה שונה.

היוזמה המדינית של השמאל, מדינה פלסטינית בגבולות 67, היתה קונצנזוס בין לאומי מוחלט אך לא מכבר. זוכרים את יוזמת השלום הסעודית מ 2003? נסיגה ישראלית מכל השטחים, פינוי כל ההתנחלויות וזכות שיבה מוגבלת.

מישהו קרא את מה שהציעה סעודיה ממש לאחרונה לאבו מאזן כבסיס להסכם ישראלי-פלסטיני? הנה:
מדינה פלסטינית מפורזת שבירתה הכפר אבו דיס, ללא פינוי אף התנחלות. מישהו שם לב להבדל??

עכשיו יקפצו כל הימנים האידיאולוגיים, האמיתיים, האלטרנטיבה ממש לנתניהו. פינה את עמונה, נתיב האבות, מיגרון.

חברים - לא נעים לי להזכיר לכולנו אבל כשאהוד אולמרט ולפניו שרון היו בשלטון, הדיבור היה על פינוי כל ההתנחלויות, קו רכבת מרמאללה ל"אגן הקדוש" בירושלים, עם זכות שיבה מוגבלת ל"פליטים" פלסטיניים. אנשים יקרים בימין עם אידיאולוגיה מפוארת, הקשיבו נא. לכתוב מצע ולדבר על אידיאולוגיה זה קל. להפוך את זה מציאות זו לא רק גאונות כי עם מקצוע ממש. זה תהליך.

נתניהו, עם כח התמדה של רץ מרתון ועם הגאונות והחשיבה קדימה של אלוף שחמט, מצליח, בניגוד לכל הסיכויים, ושלא כמו כל הדברנים הימניים הצעקניים, להפוך את עצירת דוקטרינת אוסלו למציאות מקומית ובין לאומית.

צריך לומר את האמת. בישראל של סוף 2017 אין איש שמתקרב לאיכות ההנהגה של בנימין נתניהו. נתניהו הצליח במדיניותו, בסבלנות ברזל ובחכמה מדהימה, לקבור את תהליך אוסלו. נתניהו הפך את ישראל מעמדה של קוזאק כובש למדינה שמכובדת ומקובלת כמעט בכל העולם, עם הערכה והערצה ממזרח למערב, ועם הכרה של העולם כולו, ובכלל זה של העולם המוסלמי הסוני, בישראל כמדינה לגיטימית, וזאת מבלי למסור שטחים ולפנות את ההתנחלויות.

מה שמדהים הוא שהתקשורת המיינסטרימית בישראל, כל כך חולה ועקומה, עד שהיא ממש מתקשה להדהד את המהלך ההיסטורי שקרה כאן. את ההצלחה הפנומנלית של נתניהו. כמה הם חופרים לו בוריד, כמה חופרים לו בורות, רק שיפול חלילה.

ואילו הוא, מתמיד בהצלחתו, הצלחה שהיתה מדהימה גם בלי קיטונות השנאה מהשמאל ומהתקשורת, אך לא עוד זאת אלא שנתניהו מצליח להגיע להישגים האדירים הללו תוך כדי מסע רדיפה מדהים שמתנהל נגדו על ידי אותם אלה בדיוק שהיו רוצים להמיט עלינו את האסון ממנו הוא מציל אותנו. לא יאומן.

הסיבה שחשוב להגיד את זה היא, כי זה נהיה כל כך OUT ומוזר להגיד את זה. כי כשמישהו מהתקשורת מעיז לכתוב יומולדת שמח לנתניהו (לא איזה ראש ממשלה מצוין אתה, לא כל הכבוד, רק יומולדת שמח!!!) אז כולם יורדים עליו. כי גם בימין וגם בשמאל, לתמוך בנתניהו ולשבח אותו זה לא IN. בכלל.

ובמקום שנכיר בזה, בהישגים העצומים של מי שהוא כנראה ראש הממשלה הטוב ביותר בתולדות המדינה (להזכיר כמה - הצהרת טראמפ, הפסקת תהליך אוסלו, שיפור העמדה הישראלית במצב עם הפלסטינים ללא היכר, שינוי עצום באפריקה, יחסים מעולים באופן חסר תקדים עם הודו, סין ורוסיה, שינוי עצום בדרום אמריקה ובמדינות האוקיינוס הפסיפי, ועוד ועוד), הרי שגם משמאל וגם מימין זה נורא לא פופולרי לשבח את נתניהו. לכל אחד במדינת היהודים יש מה להגיד, כל אחד היה עושה את זה יותר טוב...

אז לכן צריך להגיד את זה בלי להתבייש. מר נתניהו - ישר כח עצום! תודה מעומק הלב, וסליחה שאנחנו מפקפקים בך כל כך וממאנים לפרגן לך. ה' ימשיך להעניק לך מחכמתו להנהיג את עם ישראל בדרך הטובה ביותר.