ירושלים של מרים פרץ

טראמפ הוא נשיא המעצמה הגדולה בעולם, בעלת השפעה עולמית. לשמוע מפיו הכרזה זו היא ניצחון גדול שלנו. של המאבק שלנו.

מרים פרץ , י"ט בכסלו תשע"ח

מרים פרץ
מרים פרץ
צילום: יוני קמפינסקי

הוריי יעקב ואיטו אוחיון ז"ל לא היו זקוקים להכרזה שירושלים היא בירת העם היהודי.

בהרי האטלס שבמרוקו, בלי לדעת קרוא וכתוב, ידעו לספר לנו הילדים מידי לילה על ירושלים.

הם מעולם לא ראו תמונות של העיר, לא היו להם ספרים שבהם קראו על ירושלים ואף על פי כן בכל פעם שאבא הגה את המילה ירושלים, הוא היה מנשק כל אות שהוא הגה, והיה בוכה מגעגוע וצער על עיר שלא ראה, אבל עיר ששמה היה נטוע בליבו, כמו עץ עתיק יומין ששורשיו רק העמיקו .

וכך תיאר אבא את ירושלים:"יא בינתי, ישנה עיר אחת בעולם שהעצים שלה מניבים דבש וחלב, ומתחת לכל עץ נחים אריות, כבשים, עזים. והאוויר שלה, מחייה מתים.....".

כך המשיך אבא בתיאור קסום של חלום. זכינו והגענו לירושלים. אבל היכן הדבש והחלב?

ירושלים שלי היא ירושלים של חיים ומוות, של חלומות ותקוות, של צהלות שמחת ילדים קטנים וזעקות שבר של הורים שכולים. כל אבן שאני פוסעת עליה אני חשה לב פועם, כל אבן מספרת על ילדים, נשים, נערים שכל חלומם היה לחיות בה.

ואף על פי כן, ההכרה של הנשיא דונלד טראמפ, הינה אירוע משמעותי. אני נמצאת כרגע בשליחות במיאמי, נפגשת עם קהילות יהודיות, תנועות נוער, תלמידי בתי הספר, הקונסוליה ועוד. עבור יהודי ארה''ב זה ניצחון.

פגשתי את השדולה למען ישראל, אנשי אייפאק ותורמים אחרים. הם אמרו לי כי למעלה מ-25 שנה הם מצפים להכרה זו. בכל קמפיין השקיעו כספים רבים, תמכו בסנטורים, השקיעו מזמנם ומכספם שיכריזו הכרזה זו.

הנשיא טראמפ הוא נשיא המעצמה הגדולה בעולם, בעלת השפעה עולמית. לשמוע מפיו הכרזה זו היא ניצחון גדול שלנו. של המאבק שלנו.

תמיד ידענו שירושלים היא בירת הנצח של העם היהודי, אבל כמו שהתרגשנו במלחמת ששת הימים כששמענו "הר הבית בידנו" כך גם הפעם. ההכרזה מיועדת בראש וראשונה לכל אומות העולם.

מי יתן ונזכה כל אחד בדרכו המיוחדת, להיות שותפים בבניין ירושלים.טוען....