התשובה לאו"ם: שכונה במבואות יריחו

ביישוב מבואות יריחו נערך טקס הנחת אבן פינה לשכונה חדשה. סגן שר הביטחון בישר על סלילת כביש גישה חדש ליישוב בעלות של 250 אלף ש"ח.

חזקי ברוך , ו' בטבת תשע"ח

מבואות יריחו
מבואות יריחו
צילום: דוברות סגן שהב"ט

ביישוב מבואות יריחו נערך ביום חמישי האחרון טקס הנחת אבן פינה לשכונה חדשה, במעמד סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' ומוטי יוגב (הבית היהודי), ראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחיאני ויו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני.

במעמד הטקס, בישר סגן השר בן דהן לתושבים כי בימים האחרונים ניתנה הרשאה לתקציב של 250,000 שקלים לטובת סלילת דרך ביטחונית סביב היישוב, דרך שצפויה להגביר את הבטיחות של תושבי האזור.

כמו כן, סגן השר אמר כי הוא פועל לקדם את התב"ע של מבואות יריחו, ולשם כך מבקש מהמועצה האזורית לזרז את הכנת התכניות.

"למבואות יריחו יש חשיבות בעצירת התפשטות של התיישבות ערבית בשטחי ארץ ישראל השלמה", המשיך הרב בן דהן ואמר כי אין זה מקרה שהטקס נערך באותה השעה שבה נערכת הצבעה באו"ם נגד הכרזתו של טראמפ שהכירה בירושלים כבירת ישראל.

"הקדוש ברוך הוא מגלגל כך שבדיוק בשעה הזאת אמור להתקיים דיון באו"ם, דיון שבו אומות העולם יכריזו שירושלים איננה קשורה לעם היהודי וירושלים איננה הבירה של עם ישראל ואנחנו כאן במקום הזה נאמר לאו"ם:

"אתם יכולים להמשיך בהכרזות שלכם, אנחנו בעזרת ה' נמשיך לבנות ונמשיך להודיע לעולם כולו כמו שאמר רבינו הרב צבי יהודה: חזרנו לארצנו כדי לא לעזוב אותה עוד לעולם''.