שחקן האלופה מבאר שבע יושעה לשנתיים?

שלושה חודשים לאחר שנתפס עם חומר אסור בדמו, עמד היום בלם הפועל באר שבע, שיר צדק לדין במשרדי אופ"א שבשוויץ. ייצא זכאי?

נרי וייס , י"ט בכסלו תשע"ח

נתניהו עם שחקני הפועל באר שבע
נתניהו עם שחקני הפועל באר שבע
צילום: קובי גדעון, לע"מ

שעתיים וחצי, זהו הזמן בו שהה בלמה של אלופת המדינה בכדורגל בשנתיים האחרונות, הפועל באר שבע במשרדי ארגון הכדורגל האירופי, אופ"א.

הבלם מבירת הנגב, שיר צדק, עמד היום (חמישי) לדין בעקבות חומרים אסורים שנמצאו בדמו במהלך בדיקה שגרתית, כשהעונש המירבי על עבירת סימום שכזו עשויה להגיע להשעיה בת ארבע שנים מכל פעילות.

אל וועדת המשמעת של ארגון הכדורגל האירופי שהתקיימה במשרדי אופ"א, בניון שבשוויץ, הגיע צדק מלווה באשתו, עורך דינו השוויצרי שנחשב לאחד מהמומחים בתחום בעולם, וכן נציג המועדון הדרומי שיקיים היום את משחקו האחרון בשלב הבתים של הליגה האירופית.

ההחלטה בעניין צדק, שטען לחפותו במהלך הדיון והסביר כי החומר האסור שנמצא בדמו הגיע כתוצאה מתוסף מזון אותו נטל בהוראת המועדון, תוסף שככל הנראה נפגם במהלך הייצור שלו, תתקבל רק בעוד מספר שבועות אם כי ישנו סיכוי שכבר בשבוע הבא תתקבל ההחלטה על ידי בית הדין של אופ"א.

כזכור, לפני יותר משלושה חודשים עבר צדק בדיקת סמים שגרתית ואקראית בסיום ההפסד 1:0 למאריבור הסלובנית במסגרת מוקדמות ליגת האלופות. לאחר שהתקבלה התשובה החיובית כי בדמו של צדק התגלו חומרים אסורים מסוג אוקטופמין, האסור לשימוש על פי הנחיות הסוכנות למניעת סימום בספורט, הפסיקו צדק והפועל באר שבע באופן יזום את פעילותו בקבוצה, ואם ייגזר עליו עונש השעיה עשוי עונש זה לרדת מסך הזמן בו לא לקח חלק כלל.

בהפועל באר שבע בטוחים בחפותו של שחקנם ואמרו עם תום הדיון בוועדת המשמעת בניון שבשוויץ, כי "בדיון שנערך היום באופ"א בעניין שיר צדק הוצגו ראיות משמעותיות לחפותו של השחקן. אנו סמוכים ובטוחים שוועדת המשמעת תקבל את טיעוניו".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il