סרטון הסברה מצמרר
"שלום עליכם" בערבית

עמותת יד לאחים הנלחמת בהתבוללות הפיקה סרטון הסברה חדש במטרה להמחיש מה עובר על יהודייה שנקשרת לבן זוג ערבי.

ערוץ 7 , י"ט בכסלו תשע"ח

"שלום עליכם" בערבית
"שלום עליכם" בערבית
מתוך הסרטון

"שלום עליכם" בערבית

עמותת יד לאחים מפרסמת היום (חמישי) בדף הפייסבוק שלה סרטון הסברה חדש, עם השיר "שלום עליכם" המבוצע בערבית.

במהלך הקליפ ניתן לראות אלמנטים יהודיים 'נעלמים' מהשולחן, כשלבסוף נראית אישה המתיישבת ליד השולחן כשהיא מהורהרת ומתוסכלת.

"היה לנו חשוב להדגיש את בלבול הזהויות שחשה אישה יהודיה הנכנסת לקשר עם בן זוג לא יהודי", אומרים ביד לאחים, "חשבנו כיצד לעשות זאת בדרך נעימה, כי זו דרכנו דרך הסברה ובנועם".

בעמותה מספרים כי הרעיון לקליפ נולד "לאחר אלפי שיחות עם נשים ונערות שסייענו להם, ושנכנסו לקשרים מעורבים ולמעשה התבוללו, כשדבר אחד מרכזי צף ועלה כל הזמן - הרגשת אובדן המרכיב היהודי שלהן".

"ברור לנו שחלקים גדולים בתקשורת יתקפו ויגידו שמדובר בהסתה וגזענות. אז מי שחושב שלפעול למנוע התבוללות זו גזענות, מתנגד בעצם לערכים הבסיסיים שלנו כעם יהודי, דבר ששמר עלינו לכל אורך הדורות. אנחנו מזכירים כי ממשלת ישראל והסוכנות היהודית משקיעות משאבים רבים בדיוק בנושא הזה ביהודי התפוצות", מבהירים ביד לאחים.

"יש לנו תיעוד של למעלה מ7,000 תיקים שאנחנו טיפלנו ועוד מטפלים של נשים ונערות, לפעמים עם ילדיהן, שפנו אלינו לבקשה לעזרה. מי שרוצה להתווכח עם עובדות - מוזמן".

"חשוב היה לנו לעורר שיח בנושא ולחדד את המסר מול נשים ונערות שלא ייכנסו למצב הזה, כמו גם לעורר את ממשלת ישראל שתתחיל לפעול במישור ההתבוללות בישראל, כי היא לא מתרחשת רק בארה"ב או אירופה, היא גם כאן, ובמספרים הולכים וגדלים", הוסיפו ביד לאחים.