חדשות התיירות

והשבוע בחדשות התיירות: מדינות מזרח אסיה באות לכבוש את התייר הישראלי, רשות הטבע והגנים מסכמת שנה, מיליון מושבים לאיזי ג'ט ועוד

קובי פינקלר , כ"ב בכסלו תשע"ח

מצדה- מסכמים שנה ברשות הטבע
מצדה- מסכמים שנה ברשות הטבע
צילום: מנו גרינשפן

עדות מקומית- תמונת השנה

תמונת השנה של צלמי העיתונות, שייכת לצלם נועם מושקוביץ.

התמונה צולמה בעת פינוי עמונה והיא מתעדת את כוחות הביטחון פורצים את דלתות בית הכנסת ב- 2 לפברואר השנה.

למעלה מ-7000 תצלומים הוגשו לתחרות המקדימה השנה, ע"י 280 צלמים. חבר שופטים בלתי תלוי, המורכב מאנשי מקצוע מובילים מתחומי הצילום, האוצרות והתקשורת בחר בעבודותיהם של 65 צלמות וצלמים, 207 תצלומים ו-5 עבודות וידאו.

מתוכן, נבחרו תמונת השנה וסדרת השנה. הצילומים מוצגים בתערוכה במוזיאון ארץ ישראל, שבה משתקפת מציאות החיים באזורינו, אירועים שבלטו בתקשורת בשנה החולפת, לצד אירועים בעלי חשיבות חברתית ואנושית גבוהה.

לצד התערוכה לצילומי עיתונות, תוצג תערוכה מיוחדת לזכרו של מיכה קירשנר ז"ל, שהיה צלם פורץ דרך ומורה נערץ. עדות מקומית" היא פלטפורמה ייחודית להצגת צילום עיתונאי ודוקומנטרי באופן שונה מאמצעי המדיה המקובלים.

מדינות מזרח אסיה באות לכבוש את התייר הישראלי

תערוכת התיירות הבינלאומית השנתית, יוצאת לדרך והשנה מדינות מזרח אסיה ובראשן טאיוואן, מגיעות לתערוכה במשלחות גדולות במיוחד במטרה לפנות לתייר הישראלי ולחזק את התיירות מישראל לאזור. מלבד טאיוואן, גם קוריאה, יפן, הפיליפינים, סרילנקה וסין, החליטו להגדיל את שטחי הדוכנים שלהם בביתן התערוכה ולחזק את עמדתם. על פי נתוני רשות שדות התעופה, בשנת 2016 חלה עלייה משמעותית בטיסות מישראל למדינות במזרח אסיה כמו לדוגמא עליה של כ- 24.15% לסין משנת 2015 לשנת 2016. הארגון היפני לתיירות לאומית, ה-JNTO, פרסם כי בשנת 2015 ביקרו ביפן כ-22 אלף ישראלים, קפיצה גדולה ביחס לשנים האחרונות.

רשות הטבע והגנים מסכמת את השנה

במהלך שנת 2017 חל גידול של כ- 6.5% במספר המטיילים הכולל (ישראליים + תיירי חוץ) שטיילו בגנים הלאומיים ובשמורת הטבע שבתשלום (כ- 9,505,000 מטיילים) לעומת התקופה המקבילה בשנת 2016 (כ- 8,931,000 מטיילים).

מספר המטיילים הישראליים עמד השנה על 7,246,000 מטיילים לעומת 7,201,000 מטיילים בתקופה המקבילה.

עיקר הגידול במספר המטיילים במהלך 2017 חל בקרב תיירי החוץ – 2,259,000 תיירי חוץ טיילו בשמורות ובגנים הלאומיים.

אתרי רשות הטבע והגנים הפופולריים ביותר בדירוג הכולל היו, גן לאומי קיסריה עם כ-712,000 מטיילים, גן לאומי מצדה עם כ-684,000 מטיילים, שמורת טבע עין גדי עם כ-491,000 מטיילים, שמורת טבע בניאס עם כ-488,000 מטיילים וגן לאומי גן השלושה (הסחנה) עם כ-359,000 מטיילים.

מצדה
צילום:מנו גרינשפן

השנה, לנו ברשת חניוני הלילה (בתשלום) כ-454,000 מטיילים והוכרזו 14 שמורות טבע וגנים לאומיים בשטח כולל של 62,740 דונם בכל רחבי הארץ, כשבין ההכרזות בולטות במיוחד ההכרזות של שמורת אור כוכבים בינלאומית במכתש רמון ושל גן לאומי צבעי מכתש רמון.

900 אלף נוסעים טסו השנה באיירופלוט

איירופלוט, חברת התעופה הלאומית של רוסיה, מסכמת שבע שנות פעילות בקווים לישראל, כשקו תל-אביב-מוסקבה הוא אחד הקווים המצליחים של החברה, אליו מצטרפים הקווים לסנט פטרסבורג ורוסטוב. החברה תפעיל בחורף 2018 חמש טיסות יומיות בקו תל-אביב-מוסקבה, שיופעלו במטוסי הבואינג-777-300 ומטוסי האירבאס A320/321/330 המתקדמים.

במהלך 2017 הטיסה איירופלוט כ-900,00 נוסעים לישראל וממנה בשלושת הקווים ובכך היא ממשיכה להציג נתוני צמיחה מרשימים בקו לישראל.

הידרדרות מדאיגה במצב הציפורים בישראל

הסתיים תהליך עדכון ספר האדום אודות העופות בישראל. מומחים מחטיבת המדע ברשות הטבע והגנים וממרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע, עמלו במשך שלוש שנים, בסיוע מומחים מהאקדמיה ועשרות צפרים, על מנת למפות ולסווג את מידת הסכנה להכחדה הנשקפת לעופות המקננים בישראל.

מהעדכון עולה, כי מתוך 213 מינים מקננים בישראל, 65 מינים מוערכים כנמצאים ברמות שונות של סכנת הכחדה.

בין המינים שנמצאים כיום בסכנת הכחדה חמורה – נשר מקראי, רחם מדברי, עיט זהוב, עיט ניצי, בז צוקים, ינשוף שדות, פפיון צהוב, קטה הודית, תחמס מצרי והשליו הנודד.

נשר
צילום:מידד גורן

מיליון מושבים לאיזי ג'ט

חברת איזי ג'ט, הכריזה השבוע, על מכירת מיליון מושבים לטיסות שיופעלו מנמל התעופה Tegel שבברלין, בין התאריכים 5 בינואר ל- 24 במרץ 2018.

לוח הטיסות החדש כולל 4 טיסות פנים ארציות שמחברות את ברלין עם דיסלדורף, פרנקפורט, מינכן ושטוטגרט. כמו כן, איזי ג'ט מוסיפה 15 יעדים בינלאומיים אליהם תטוס מנמל תעופה זה, כולל תל אביב ויעדים מרכזיים נוספים (ברשימה למטה).

LOT חוגגת

יצרנית המטוסים המובילה בואינג וחברת LOT חגגו השבוע את מסירת המטוס בואינג 737 MAX הראשון של חברת התעופה הפולנית, וציינו את כניסתו של המטוס החדש מסדרת ה-737 לשוק התעופה של מרכז ומזרח אירופה.

המטוס החדש משלב בתוכו טכנולוגיה פורצת דרך, מסכי טיסה גדולים בתא הטייס ושיפורים רבים נוספים. כל אלה תרמו להיותו של מטוס ה-MAX למטוס שנמכר בקצב המהיר ביותר בהיסטוריית מטוסי בואינג, עם יותר מ-4,000 הזמנות עד היום, מ-92 חברות תעופה שונות ברחבי העולם.

LOT מפעילה בקו תל אביב- וורשה טיסות על בסיס יומי ומיוני 2017 החלה החברה להפעיל 4 קווים נוספים מישראל ליעדים בפולין.

חברת לוט
צילום:יחצ

מחירים זהים בין דירה למלון 5 כוכבים

למה להסתפק בדירת Airbnb שבאותו מחיר אפשר ליהנות ממלונות יוקרה של 5 ו- 4 כוכבים?

אתר השוואת המלונות ודירות הנופש "הוטלס קומביינד", בדק היכן תיירים מקבלים תמורה מפנקת יותר עבור כספם בין יעדים פופולאריים לתייר הישראלי.

בבדיקה השוו בין מחיר לינה ממוצע בדירות נופש, מול מלונות באותו היעד במחיר זהה. בבדיקה התגלו מלונות יוקרה במחיר של דירות אירוח, המציעים לאורחים שרותים נלווים הכלולים במחיר. כמו גישה לבריכה, חדר כושר, סידור יומי של החדר ועוד.

ביעדים שונים באירופה דירות הנופש שוות לעלות ארוח במלונות 4 כוכבים. באמסטרדם מחיר דירת נופש ממוצע עומד על 513 שקל ושווה ללינה בהולידיי אין.

בארצות הברית, ניו יורק, עלות דירת נופש ממוצעת עולה כ-539 שקל ליום שהם שווי ערך לארוח במלונות 3 כוכבים. לדוגמה Comfort Inn מציע לאורחים שרותי הסעות חינם, מספק לכל חדר עיתונים יומיים וחדר כושר. מלון The Anchor Inn מציע לאורחיו גישה למגרש מיני גולף או Best Western.

מחלקת עסקים חדשה ללופטהנזה

חברת התעופה לופטהנזה חושפת את אחד הסודות השמורים ביותר –מחלקת העסקים החדשה שלה. מחלקת העסקים תהיה זמינה בקווי הטיסה הסטנדרטיים החל מ-2020, עם השקת מטוס הבואינג 777-9.

המושב החדש הוא ספינת הדגל של נוחות ושירות בתא הנוסעים, אשר שופר משמעותית גם הוא. נוסעים לופטהנזה ייהנו ממיטה באורך 220 ס"מ, אשר מבטיחה שינה ערבה, באמצעות עיצוב, המאפשר לכתף לשקוע בעת שינה על הצד, במטרה לשמור על עמוד שדרה ישר ושינה בריאה ומרגיעה יותר.

מושב מחלקת העסקים החדש תוכנן באופן בלעדי עבור חברת התעופה הגרמנית, בשיתוף נוסעי לופטהנזה. מעל 500 נוסעים סיפקו משוב מעמיק בשלבי הפיתוח השונים. פרטיות ונוחות אופטימלית לשינה היו שני הצרכים החשובים ביותר של נוסעי לופטהנזה בקווים הבינלאומיים. שני הצרכים נענו באופן מושלם במחלקת העסקים החדשה.