טרוריסטים בחליפה ועניבה

ח"כ מוטי יוגב תוקף את בכירי הרשות הפלסטינית. "רגע אחד הם מדברים אנגלית וברגע אחר הם מסיתים לרצח. צריך לדעת עם מי יש לנו עסק".

בני טוקר , כ"ב בכסלו תשע"ח

מוטי יוגב
מוטי יוגב
צילום: חזקי ברוך

ח"כ אל"מ במיל' מוטי יוגב (הבית היהודי) מגיב בשיחה עם ערוץ 7 להתפרעויות הערבים ברחבי הארץ, מאז הכריז הנשיא טראמפ על הכרה רשמית בירושלים כבירת ישראל.

"אצל הפלשתינים כל דבר משמש כקטליזאטור לאלימות אבל ישראל תמיד תהיה חזקה מהם ותכריע אותם. כדאי שהם יבינו שעדיף להשקיע בחיים ולא במוות'', אמר יוגב.

לדבריו, הפלסטינים ''תמיד מוצאים סיבות לאלימות, פעם זה עלייה להר הבית או פתיחת מנהרות הכותל וכעת ההכרזה של טראמפ.

"אבל מה לעשות שמעולם לא מצאו בירושלים מטבעות פלשתיניות אלא רק מטבעות יהודיות. ההיסטוריה מדברת בעד עצמה. הגיע הזמן שהאמת על שייכות ירושלים לעם היהודי תחלחל כי ככל שהאמת תהיה ברורה יותר כך הם יבינו שאין טעם לניסיונות המאבק שלהם".

יוגב מקווה שהנהגת ערביי ישראל תדע לרסן את המסיתים והמתפרעים, "לי יש חברים בוואדי ערה ואני מקווה שאני לא תמים שאני חושב שאפשר לחיות איתם. הם יודעים היטב שהחיים שלהם כאן טובים משמעותית מבכל מדינה שכנה, חשמל 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע זה משהו שאין בשום מדינה ערבית אחרת, כך גם לגבי ביוב ומים כך שיש להם הרבה מה להפסיד.

"ברור שצריך גם לחזק את המודיעין כי ראינו שאום אל פאחם מייצרת חוליות כמו זו שעשתה את הפיגוע בהר הבית. אני מקווה שראשי הערבים בישראל יבינו שטוב יותר לחיות ביחד מאשר להפוך לגורם עוין. מי שמנסה לפגוע בנו אני מקווה שמערכת הביטחון והמשפט תחמיר בו כפי שהחמירו עם מפגיני הימין לפני ההתנתקות".

לדבריו הטיפול במתפרעים גם ברשות הפלשתינית צריך להיות ממוקד, "קודם כל טיפול ממוקד מודיעינית במסיתים כולל בפוליטיקאים הערבים, שמענו דברים חמורים גם מהח"כים הערבים. צריכים לטפל בטרור ובמפירי הסדר בצורה ממוקדת וליתר האוכלוסייה לאפשר לחיות ורק אם זה לא מועיל ללכת על טיפול כוללני".

ח"כ יוגב אומר כי האיומים של הפתח' ביום זעם ביום שישי הקרוב רק מוכיחים עם מי יש לנו עסק, "אני מתפעל מכך שפעם קוראים להם ראשי הפתח ופעם ראשי הרשות כשהם בעצם ראשי אש"ף, אלה טרוריסטים בחליפה ועניבה, רגע אחד הם מדברים אנגלית וברגע אחר הם מסיתים לרצח. צריך לדעת עם מי יש לנו עסק ואני משוכנע שצה"ל ושרות הביטחון הכללי נמצאים כעת עם אצבע על הדופק".

הוא מקווה שגם תושבי עזה לא יאפשרו לארגוני הטרור לגרור אותם לגל הפצצות נוסף, "בעזה יש כיום שני מיליון פלשתינים שבויים בידי החמאס שלוקחים את כל הכסף שמועבר להם לצרכים הומניטאריים כדי לבנות מנהרות.

''הם ממשיכים לבנות מנהרות ואנחנו ממשיכים להשתכלל ולפתח אמצעים נגד המנהרות כמו שראינו שצה"ל פוצץ עוד מנהרה כזאת וככל שהתודעה הזאת תחלחל לחמאס ולתושבי עזה אולי גם הם יבינו שהדרך הזאת מובילה אותם לאבדון".