פצוע קשה בפיגוע דקירה
המחבל הוריד את המעיל, שלף סכין ודקר

המחבל הערבי שביצע את הפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים, שהה בעיר ללא היתר. הוא כתב בפייסבוק "מי ייתן ומסגד אל-אקצא שוב יהיה מפואר".

עדו בן פורת , כ"ב בכסלו תשע"ח

זירת הפיגוע
זירת הפיגוע
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פיגוע דקירה בכניסה לתחנה המרכזית

המחבל הערבי שביצע את פיגוע הדקירה בתחנה המרכזית בירושלים, בו נפצע קשה מאוד המאבטח אשר אלמליח (46), כתב בפייסבוק כי הוא מתכוון לבצע פיגוע טרור.

"למען אללה קמנו, מבוקשנו הוא להניף את הדגל, מי ייתן ודתנו שוב תהיה נשגבת ושמסגד אלאקצא שוב יהיה מפואר", כתב המחבל בעמוד הפייסבוק שלו מספר שעות לפני שביצע את הפיגוע.

הוא הוסיף בפוסט שפרסם, "ישפכו נא את דמנו - ערכו נמוך כשהוא נשפך למען המולדת שלנו, למען ירושלים ולמען מסגד אלאקצא".

המחבל, יאסין אבו אל-קרעה, תושב שכם כבן 24 שהה באופן לא חוקי בישראל. הוא החזיק באישור שהייה למרחב התפר מסביב לירושלים, אך לא לעיר עצמה ולמעשה שהה בירושלים בניגוד לחוק.

מחקירת הפיגוע עולה כי בשעה 14:15 הגיע המחבל לכניסה הראשית של התחנה המרכזית ברחוב יפו. בעודו עומד בעמדת הבידוק טרם כניסתו לתוך מתחם התחנה, הוריד את מעילו, שלף סכין שהיתה ברשותו ודקר מאבטח בפלג גופו העליון.

מיד לאחר מכן נמלט בריצה לאורך רחוב יפו. מאבטח שהבחין בפיגוע דלק אחריו והפילו ארצה, אזרח שהבחין בהם סייע למאבטח ויחד עם שוטרים שהוזעקו לזירת הפיגוע השתלטו על המחבל.

כאמור, בפיגוע נפצע באורח קשה מאבטח של התחנה המרכזית, אשר אלמליח (46), שמאושפז בבית החולים שערי צדק בבירה.

מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי אמר "מדובר במחבל שוהה בלתי חוקי שככל שידוע לנו תיכנן לבצע את הפיגוע. ערנות המאבטחים, ותגובתם המהירה של האזרחים והשוטרים הביאו למעצרו של המחבל תוך שניות ובכך מנעו פגיעה נוספת בחפים מפשע''.

לדברי הלוי, ''ההערכות ופריסת השוטרים נמשכת מזה תקופה ארוכה בירושלים ובדגש לימים האחרונים בהם התמודדנו עם אירועי הפרות סדר אלימים תוך מוכנות לאירועי טרור, והפיגוע של היום הוא דוגמא לכך''.

מפקד המחוז הבהיר, ''נמשיך להימצא במקומות המהווים פוטנציאל לפיגוע. כל ניסיון של מפגע לבצע פגיעה באזרחים ובכוחות הביטחון יתקל בתגובה קשה, מיידית ונחושה של שוטרים ואזרחים''.

זירת הפיגוע בירושלים