אש"ף יקבל החלטות "מכריעות" נגד ישראל

ההנהגה הפלסטינית תתכנס בימים הקרובים כדי לקבל החלטות בסוגיות "מכריעות" ולהגן על העיר "אל-קודס".

דלית הלוי , י"ג בטבת תשע"ח

 עבאס
עבאס
צילום: הדס פרוש. פלאש 90

המועצה המרכזית של אש"ף אמורה להתכנס במהלך הימים הקרובים לדון בצעדי התגובה להחלטת הנשיא האמריקני דונלד טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל.

מחמוד עבאס (אבו מאזן), מנהיג אש"ף והרשות הפלסטינית, מסר כי המועצה המרכזית שהינה הרשות המחוקקת העליונה של "העם הפלסטיני" הפועלת מטעם המועצה הלאומית הפלסטינית (המל"פ), תדון ב"סוגיות אסטרטגיות הנוגעות לעתיד עמנו (הפלסטיני) ולעניינו הצודק ובקבלת החלטות מכריעות להגנה על העיר אל-קודס ולשמור על הזכויות על עמנו".

מיד לאחר הכרזת טראמפ הודיע אבו מאזן, כי ארה"ב איבדה את מעמדה כמתווך הוגן בסכסוך עם ישראל והתחייב להמשיך לנקוט צעדים חד צדדיים כדי ליצוק תוכן להכרה במדינת ''פלסטין''.

בהקשר זה מתכוונים הפלסטינים לפעול להתקבל לכל המוסדות הבינלאומיים כמדינה חברה מן המניין, ולהשלים את תהליך ההכרה של האו"ם במדינת פלסטין.

חמאס טרם קיבלה זימון להשתתף בישיבת המועצה המרכזית. ראשי התנועה האסלאמית הפלסטינית דורשים מאבו מאזן לכונן הנהגה זמנית חדשה ל''עם הפלסטיני'' שתכלול נציגים של חמאס והג'יהאד האסלאמי כצעד מכין לקראת רפורמה כוללת במוסדות אש"ף וגיבוש אסטרטגיה של עימות ומאבק נגד ישראל.