הפגנה נגד שחיתות או נגד המדינה?

מי שמניף שלט BDS לא רוצה מדינה יהודית בארץ ישראל. מי שמניף שלט BDS מצטרף לאויבנו.

ארז צדוק , כ"ב בכסלו תשע"ח

ארז צדוק
ארז צדוק
עצמי

השמאל הוא האויב הכי גדול של עצמו, וגם של המטרות הנאצלות שהוא מציג. במקום להילחם בשחיתות באמת, הוא מאפשר לתומכי אויבי ישראל להשתתף בהפגנות ולחשוף את פרצופו האמיתי. אחדות היא הדרך היחידה להילחם בשחיתות, אבל השמאל לא באמת מעונין.

בהפגנה בתל אביב, במוצאי שבת, הונף שלט ענק שהורכב משלושת האותיות - BDS. האותיות הללו הן ראשי תיבות של "חרם, משיכת השקעות, סנקציות" ומייצגות את הארגון האנטי-ישראלי שקורא לעולם להחרים את מדינת ישראל ולהפעיל נגדה סנקציות.

שלא תטעו, הארגון לא נגד פעילות ישראלית ביהודה ושומרון אלא נגד פעילות יהודית במדינת ישראל. תשאלו את מנכ"ל סודה-סטרים שפעילי BDS הפגינו נגד חנויות בחו"ל שמכרו את מוצרי החברה. לאחר שהחברה עברה ממישור אדומים לנגב, אנשי ה-BDS טענו שסודה-סטרים גוזלת אדמות של בדואים.

לטעמי אם אנשי ה-BDS היו אוהבים ערבים, הם היו משקיעים לפחות מקצת מהמשאבים שלהם ביצירת מקומות עבודה לערבים ביהודה ושומרון, בשיפור תנאי המחיה שלהם. אבל לא אוהבים ערבים בדיוק כפי שהם לא אוהבים יהודים, אז הם מתמקדים בהחרמה, סגירה והעתקת מקומות עבודה של ישראלים שמספקים תעסוקה לערבים מעבר לקו הירוק.

אבטלה גבוהה בקרב הערבים? עוני? זה לא מעניין אותם. עוד ועוד מדינות מבינות את זה ומחוקקות חוקים נגד ה-BDS ונגד חרם על ישראל.

לדעתי מי שתומך בתנועת ה-BDS הוא אדם שונא. הוא שונא יהודים ושונא ערבים. החברות המעטות שעזבו את יהודה ושומרון כי נרכשו ע"י חברות זרות או מסיבות אחרות, לא גרמו נזק להתיישבות. המקום שהתפנה נתפס מיד ע"י חברות שמחכות ברשימת המתנה למקומות המבוקשים.

הערבים שאיבדו את מקום עבודתם לעומת זאת, הצטרפו למעגל האבטלה הרחב בקרב ערביי יהודה ושומרון. המעטים שמצאו עבודה במפעלים בשטחי הרשות הפלשתינית, מרוויחים לעיתים 20%-30% בלבד ממה שהרוויחו בעבר במפעל הישראלי.

אלו שמניפים שלטי BDS בהפגנות השמאל ואלו לידם שרואים ושותקים, הם לא אנשים שדואגים ליושרה ולאנטי-שחיתות. הם אגב לא יצאו להפגין כשהמחנ"צ הציב לנשיאות המדינה מועמד עם עננת חשדות שחורה מעליו, שהפכה במהירות לחקירת משטרה גלויה. הם גם לא יצאו להפגין כשפרס ניפח פי שלוש את תקציב בית הנשיא, גם לא כשהרצוג שתק בחקירות. הם מעוניינים בהפלת ממשלת הימין. נקודה.

מי שמניף שלט BDS מצטרף לאויבנו, לאלו שמחרימים את סודה-סטרים שהקימה בנגב מפעל שמעסיק מאות רבות של בדואים מרהט, עיר שסובלת מאבטלה גבוהה. מי שמניף שלט BDS לא רוצה מדינה יהודית בארץ ישראל, ולדעתו ממשלת שמאל תקרב אותו אל מטרתו. וזה לא רק מי שהניף, אלא כל אלו שהיו בסביבתו, קרובים וגם רחוקים יותר, שראו ושתקו.

אני חושב שאם השמאל היה חכם ובאמת היה נגד שחיתות עם רצון חזק לדכא אותה, הוא היה מעיף מההפגנות את תומכי אויבי ישראל, גם את אנשי מרצ על חולצותיהם ודגליהם וכל סממן של שמאל, והיה מדבר על שחיתות משני צדי המתרס.

או אז רבים היו מצטרפים, כי הדרך היחידה להילחם בשחיתות ולנצח, היא דרך אחדות. אבל את השמאל מעניין דבר אחד – להפיל את ממשלת הימין ולחזור לשלטון כי אם כבר שחיתות, לפחות שהיא תחזור כמו פעם, להיות שלו.

הכותב הוא מנכ"ל 'קרנות אביב'