"מי שטוען שהעגלה ריקה - טועה"

עשור שנים לאחר שחוקק חוק החינוך המשלב ערכה הכנסת אירוע מיוחד לציון חקיקת החוק.

חזקי ברוך , כ"ג בכסלו תשע"ח

חברי הכנסת עזריה והרצוג, השר בנט והרב מלכיאור האירוע
חברי הכנסת עזריה והרצוג, השר בנט והרב מלכיאור האירוע
צילום: גידי אברהם

הכנסת ערכה היום (שני) אירוע מיוחד לציון עשור לחקיקת חוק החינוך המשלב.

לאירוע שהתקיים באודיטוריום הגדול בכנסת, הגיעו יושבי ראש השדולה החדשה בכנסת לחינוך המשלב ומארגני האירוע ח״כ יצחק הרצוג וח״כ רחל עזריה.

יושב ראש האופוזיציה הרצוג אמר באירוע, "אני חושב שמי שטען שהעגלה של העולם החילוני ריקה טעה טעות מרה, ומי שטען שהעגלה של העולם האחר היא מלאה - גם פה הוא טעה".

"האמת היא באמצע. אני מאחל שנדע להרביץ תורה ומדע ואורחות חיים כפי שלמדתי אותם בביתי, תמיד באופן משולב ומשותף. שנדע באמת לראות את הצמיחה של עמותת מיתרים, ככל שיגבר ויפרוץ כן ייטב", דברי הרצוג.

שר החינוך נפתלי בנט סיפר כי הכיר את אשתו כשהיתה חילונית והוא דתי. "׳איך נחיה ביחד?׳ שאלתי אותה. היא אמרה ׳אם יש אהבה, אנחנו נסתדר׳. היום אנחנו נשואים 20 שנים", אמר השר והסביר שגם בחינוך אפשרי לשלב תלמידים חילוניים ודתיים יחד.

יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין אמר כי "מאז ומעולם היו לנו מחלוקות. למצב הזה יש פתרון אחד. החינוך המשלב מדגים את הפתרון שהוא אולי מורכב אך אפשרי. אנחנו צריכים להפסיק לדבר 'על' ולהתחיל לדבר 'עם'. שווה מאוד לשפוט את האחר לא רק לפי הפוזיציה שלו אלא לפי מה שהוא אומר. לפעמים מי יודע אולי אפילו נסכים על משהו".

חברת הכנסת רחל עזריה פנתה למאות התלמידים הדתיים והחילוניים שהיו בקהל ואמרה, "אפשר ללמוד יחד, אם כולם היו כמוכם המצב היה טוב יותר, אתם הדור הבא. יושב כאן הרב מלכיאור ויושבים פה ארגונים כמו מיתרים שהבינו שצריכים את החוק החשוב הזה. לכל דור בחברה הישראלית יש אתגר שנראה בלתי אפשרי לפתור אותו. האתגר שלכם הוא למצוא דרך שכולנו נוכל לחיות כאן יחד, אתם מתכוננים עכשיו להציל את מדינת ישראל"

רנית בודאי היימן, מנ"כלית רשת החינוך מיתרים, אמרה כי "החינוך המשלב מזמן את האפשרות לגדול עם 'גם' ו'גם', גם חילוניים וגם דתיים, להכיר גם אותו הדתי וגם את אותה החילונית, לשחות ביהדות וברמב"ם אך גם בהומניזם ובמיכאלאנג'לו".