אנטישמיות
בקבוקי תבערה הושלכו ליד בית העלמין

פרו-פלסטינים השליכו בקבוקי תבערה לעבר מבנה סמוך לבית העלמין היהודי בעיר מאלמו בשבדיה. ''זה מתחיל להיות יותר ויותר גרוע''.

ערוץ 7 , כ"ג בכסלו תשע"ח

משטרת שבדיה
משטרת שבדיה
Reuters

פרו-פלסטינים השליכו שני בקבוקי תבערה לעבר מבנה סמוך לבית העלמין היהודי בעיר מאלמו, השלישית בגודלה בשבדיה.

לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. דובר המשטרה המקומית אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי האירוע נחקר כ"ניסיון הצתה" וכי המניע עדיין לא ברור.

פרדי גלברג, יו"ר הקהילה היהודית במאלמו, סיפר "נאמר לנו על ידי מנהל בית הקברות הבוקר כי מישהו זרק בקבוקי תבערה לעבר בית הכנסת שלנו. אנו רואים בתקרית החמורה איום עלינו. זה מתחיל להיות יותר ויותר גרוע. אנחנו לוקחים את זה ברצינות רבה".

במוצאי השבת האחרונה הושלכו בקבוקי תבערה לעבר חצר בית כנסת בעיר גטבורג בשבדיה. גם באירוע הזה לא היו נפגעים.

באותה שעה היו בבית הכנסת כ-20 צעירים וצעירות שנאלצו להסתתר במרתף בית הכנסת עד להגעת כוחות הביטחון. אתמול נעצרו שלושה בני אדם בחשד למעורבות בהשלכת בקבוקי התבערה.

רב העיר גטבורג ושליח חב"ד, הרב אלכסנדר נמדר, אמר היום כי "המשטרה עומדת בקשר הדוק עם הקהילה היהודית. אנו מקווים ומתפללים שלא יהיו עוד אירועים כאלו", הוסיף.

הרב סיפר כי הפעילות לקראת חג החנוכה תימשך כרגיל תחת אבטחה של כוחות הביטחון המקומיים, "דווקא עתה יותר מכל פעם אנו ממשיכים בפעילות היהודית, ובכללם כל אירועי חנוכה מתוכננים כרגיל, בליווי אבטחה של המשטרה. האירוע הזה מתרחש ימים ספורים לפני חנוכה, ובעזרת ה' מעט אור ידחה הרבה מן החושך".