מכרז חדש להחלפת הרכבים לסגני אלופים

המכרז החדש יקצר את זמן הליסינג ל-4 שנים, ייתן יתרון לרכב היברידי ויביא להתייעלות וחיסכון משמעותי בעולם הליסינג בצה"ל.

רעות הדר , כ"ד בכסלו תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
Istock

מנהל הרכש במשרד הביטחון (מנה"ר) מפרסם בתום עבודת מטה מקיפה, מכרז לאספקת כ-1500 כלי רכב לקצינים בכירים בצה"ל (סא"ל), בשיטת הליסינג.

המכרז הוא ל-4 שנים, בשונה משנים עברו שבהן המכרז היה ל-5 שנים, דבר שיביא להתייעלות ולחיסכון בהיקפים רחבים.

לראשונה ינופקו הרכבים מ-3 מרכזי הפצה הפרושים בכלל הארץ דבר שיקל על הקצינים הלוחמים המשרתים הפריפריה. עד היום הרכבים נמסרו לקצין מנקודת מסירה אחת במרכז הארץ והיום הפיזור יאפשר להם למשוך את הרכב ממרכזי הפצה קרובים יותר למקום השירות של הקצין.

המכרז שמפורסם הוא לכלי רכב משפחתיים בנפח של 1600 סמ"ק לרכב בנזין/סולר ועד 1800 סמ"ק (לרכב היברידי). כלי הרכב שיתמודדו במכרז יידרשו להיכלל בקטגוריה של 'רכבים ירוקים'- ושעלויות האחזקה שלהם לאורך זמן נמוכות יחסית, ורמת זיהום אוויר של עד 6 לפי תקן זיהום האוויר האמריקני.

במכרז שולבו גם רכבים היברידיים כחלק מהמגמה לעודד צריכת דלק נמוכה וחסכונית.

חברות הליסינג שיתמודדו במכרז ידרשו לספק לצה"ל חבילת אחזקה 'הכל כלול', לרבות: החלפת צמיגים, רכב חליפי, תיקון ואחזקה, השתתפות עצמית ועוד. ע"פ ניתוחים כלכליים שנערכו לקראת פרסום המכרז, במשרד הביטחון ובצה"ל מעריכים שרוב חברות ליסינג צפויות להתמודד בו.

אילת נידם ראש חטיבת רכב וציוד במנה"ר, אמרה כי "בנוסף להיבטים הכלכליים ,מערכת הביטחון שיפרה במכרז זה גם את איכות הרכבים ואת בטיחותם וגם הבאנו לחיסכון והוזלה בעלויות החכירה של כלי הרכב תוך החלפת חלק מכלי הרכב השכורים לליסינג.

''השנה גם הנגשנו את מרכזי החלוקה לקצינים המשרתים בפריפריה, כך שהניפוק יתבצע לא ממרכז אחד בלבד אלא קרוב למרחבי השירות של הקצינים ובכך נקל על המשרתים בצפון ובדרום", הסבירה.