מנדלבליט יוצא להגנת ארגון השמאל

היועמ"ש דורש משר החינוך שלא לבטל באופן חד צדדי שיתופי פעולה עם האגודה לזכויות האזרח, ודורש ממנו לקיים בנושא התייעצות עם אנשיו.

ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תשע"ח

ארגון ותיק ורב זכויות. אביחי מנדלבליט
ארגון ותיק ורב זכויות. אביחי מנדלבליט
Photo by Roy Alima/Flash

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שיגר היום (שלישי) מכתב לשר החינוך נפתלי בנט, בו מתח ביקורת על החלטת השר לבטל כנס משותף עם האגודה לזכויות האזרח בשל פניות של הורים שכולים.

במכתב, שתוכנו פורסם ב"הארץ", ציין מנדלבליט כי הוא ממליץ לשקול פעם נוספת את כוונתו לבחון את המשך שיתוף הפעולה עם האגודה.

מנדלבליט אף מבהיר כי אם יחליט השר בכל זאת לערוך בחינה שכזו, על הדבר להיעשות "בשיתוף עם גורמי ייעוץ וחקיקה, אשר במידת הצורך אף יביאו את הדברים בפניי".

לדברי מנדלבליט, "האגודה לזכויות האזרח היא ארגון חברה אזרחית ותיק ורב זכויות, הפועל מזה עשרות שנים לקידום ההגנה על זכויות האדם באשר הוא אדם".

"הארגון פועל במגוון רחב של תחומים, ופעילותו תרמה ותורמת באופן משמעותי להגנה על זכויות האדם במדינת ישראל. והא הראיה, שהכנס בו עסקינן עסק בזכויות עובדים, נושא שאין חולק על חשיבות קידומו", הוסיף מנדלבליט.

באשר לטענות שהפנו ההורים השכולים כלפי האגודה, ציטט מנדלבליט מתוך דבריה של מנכ"לית האגודה, עו"ד שרון אברהם-ויס: "האגודה לזכויות האזרח עוסקת בהגנה על כל קשת זכויות האדם מזה למעלה מ-40 שנה... בתוך כך, האגודה גם מגנה על הזכות לאזרחות, כולל של מי שעברו עבירות חמורות; על זכויות האדם של אסירים באשר הם, ועל זכותם של בני משפחה של מי שפשעו, שלא לאבד את ביתם. אנו מגנים על זכויות בני אדם באשר הם בני אדם בין שמדובר בזכותו של האסיר יגאל עמיר להינשא, ובין שמדובר בזכותו של האסיר כרים יונס ללמוד באוניברסיטה".

"נוכח כל האמור", סיכם מנדלבליט, "מוקשית בעיניי קבלת ההחלטה המידית על מניעת השתתפות משרדך בכנס האמור, שתוכנן מראש להיערך בשיתוף עם האגודה לזכויות האזרח".