הקלה לאמהות החד הוריות

תכנית חדשה של ח"כ בן ארי בתמיכתו של שר האוצר כחלון תקל על השתלבות בשוק העבודה, לימודים באקדמיה וקבלת סיוע מהמדינה.

ערוץ 7 , כ"ו בכסלו תשע"ח

מירב בן ארי
מירב בן ארי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תוכנית חדשה לסיוע לאמהות החד הוריות שגובשה בחודשים האחרונים בשיתוף פעולה עם משרדי הממשלה, הארגונים החברתיים ובתמיכתו המלאה של שר האוצר משה כחלון אושרה ויוצאת לדרך.

במסגרת התוכנית יושקעו מיליונים בסיוע לנשים חד הוריות לצאת לאקדמיה, להשתלב במעגל התעסוקה, לקבל סיוע מהמדינה בהלוואות לחד הוריות עצמאיות ולהקל עליהן בקריטריונים לקבלת סיוע מהמדינה בקייטנות, חוגים, צהרונים ועוד.

ח"כ מירב בן ארי (כולנו) אשר יזמה את התוכנית, אמרה כי "מטרת התוכנית היא לסייע לנשים חד הוריות להשתלב בשוק העבודה, לקבל משכורות ראויות, לצאת ללימודים ולהצליח בחייהם. גם דוח העוני האחרון שיקף את מצבן הקשה של החד הוריות בעיקר אלו שכבר נמצאות במעגל התעסוקה ולכן חשוב מאוד לסייע להן להצליח ובעיקר שהן יוכלו להוות מודל ראוי והולם לילדיהם".

שר האוצר משה כחלון אמר "התכנית של מירב היא חלק בלתי נפרד ממדיניות הממשלה לסייע למשפחות חד הוריות ולעודד אוכלוסיות נוספות לצאת ולהשתלב בשוק העבודה''.

לדברי כחלון, ''המדיניות הזאת הביאה אותנו לרמת האבטלה הנמוכה ביותר מזה עשרות שנים. האחריות שלנו כנבחרי ציבור היא שהאנשים שרוצים ויכולים לעבוד, יצאו, יעבדו ויתפרנסו בכבוד".