ספר חדש אנה פרנק - היומן הגרפי

היומן הגרפי, מצליח  לתאר בצורה נפלאה את אופייה של אנה, ולמרות שמדובר בספר על ימי השואה הנוראים - הוא מצליח לבטא את סיפורה.

קובי פינקלר , כ"ו בכסלו תשע"ח

אנה פרנק
אנה פרנק
צילום: דביר

אנה פרנק היומן הגרפי
דביר
היומן הגרפי של אנה פרנק, מצליח  לתאר בצורה נפלאה את אופייה המיוחד של אנה

במבט ראשון, ניכרת היתה השאלה על פניי. ספר גרפי על נושא הקשור בשואה? קומיקס שיספר את סיפורה של הנערה שבכל העולם יצא שמה? ובכלל מה כבר אפשר לחדש לקורא שפעמים רבות, בילדותו או בבגרותו קרא את הספר, צפה בהצגה על חייה ולמד מן הסתם את סיפורה של הנערה מאמסטרדם?

הכל היה נכון, עד שפותחים את הספר הקסום הזה וצוללים לתוך עולמה של אנה פרנק.

בתחילת הקריאה, יש תחושה שהספר לילדים ונערים, אבל עד מהרה מתבררת גאוניותו של הספר ושל של שני יוצריו ארי פולמן ודוד פולונסקי שהביאו אותו לרמה שלמעשה מתאימה לכל גיל.

היומן הגרפי של אנה פרנק, מצליח לתאר בצורה נפלאה את אופייה הסוער של אנה, את חייה ולמרות שכאמור מדובר בספר על השואה - הוא אינו מדכא כלל.

יומנה של אנה פרנק הוא אחד הספרים הנקראים ביותר בעולם – הוא זכה לאינספור גרסאות בכל פורמט אפשרי: קולנוע, טלוויזיה, תיאטרון ואמנות חזותית, עכשיו בספר באינספור דימויים מופלאים המבטאים את תעצומות הנפש של אנה ואת עולמה הפנימי העשיר של הנערה המופלאה הזו, הוא נקרא בנשימה עצורה.

מה שיפה לאורך עמודי הספר (146 במספר) עד למילים שלך אנה מ' פרנק וכאן תם יומנה, הוא שאיפתה של אנה להיות אדם טוב יותר.

זו לא תהיה מליצה לומר כי בלי אנה בדירת המסתור, חיי הדיירים במסתור מאחורי הארון בקומה השניה, היו משעממים הרבה הרבה יותר ולא היו נותנים לנו את האור שבחיה הקצרים.

ספר נפלא, ערכי, עם עיבודים גרפיים משובחים מרתקים ומעניינים.