הדלקת נר מרגשת במרכז "שלוה" בירושלים

באירוע השתתפו יהודה הישראלי והרב הראשי דוד לאו שאמר ''בואו ניקח את הלקח הזה לחיינו ונחפש להביא אור לאנשים אחרים".

חזקי ברוך , כ"ז בכסלו תשע"ח

מדליקים נר שלישי של חנוכה
מדליקים נר שלישי של חנוכה
Gabriel Klimov

יהודה יצחק הישראלי, הפצוע הקשה ביותר במבצע צוק איתן, הדליק אמש (חמישי) נר שלישי של חנוכה יחד עם הרבנים הראשיים במרכז "שלוה" בירושלים.

במהלך הטקס הוכנס ספר תורה חדש לטובת ילדי שלוה. ספר התורה נתרם על-ידי בני משפחות סאפניב ואיליזרוב אשר הגיעו במיוחד מרוסיה כדי להשתתף באירוע.

קלמן סמואלס, נשיא ומייסד שלוה, אמר כי "בשבילי זה טקס מרגש מאוד. העובדה שיהודה יצחק הישראלי משתתף בטקס כזה כמו כל עם ישראל מראה את הכוח של החג".

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו אמר כי "חנוכה זה חג של אור. כל יום במהלך שמונה ימים אנחנו מוסיפים אור ומאירים את הגבורה הנפשית של המכבים שלא חיפשו להתהדר בעצמם אלא להאיר את האור בבית המקדש וגם בבית שלוה, אנשים כמו יהודה יצחק הישראלי, גיבור ישראל, ועוד הרבה אנשים טובים שזוכים ובבית שלוה עוזרים ונותנים להם את הכל להמשיך בחייהם. בואו ניקח את הלקח הזה לחיינו ונחפש להביא אור לאנשים אחרים".

בית הכנסת במרכז שלוה מהווה מוקד למפגש של האוכלוסייה הכללית עם אנשים עם מוגבלויות, הן למטרות תפילה והן ללימוד. כמודל לשילוב דתי, בית הכנסת פעיל במהלך השבוע וסופי השבוע, ומשמש כבית לאירועים שונים עבור אנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם, וכן עבור הציבור הרחב.

את חלונות בית הכנסת מעטרות יצירות פסיפס ייחודיות (שהתקבלו בתרומה), ועל אחד מקירותיו מופיעה יצירת אמנות בדמות "עץ חיים", המורכב מריבועי זכוכית צבועים ביד.