המדינה תושבת ביום ראשון: "שעה קשה"

התחבורה הציבורית תימשך כסדרה ולא תהיה שביתה גם במסגרות החינוך המיוחד. ניסנקורן: "נחושים ומאוחדים במאבק לטובת עובדי טבע".

ערוץ 7 , כ"ז בכסלו תשע"ח

הפגנת עובדי טבע
הפגנת עובדי טבע
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בהסתדרות ובוועדי העובדים בכל רחבי הארץ ממשיכים להיערך לצעדי המחאה בשבוע הבא, לנוכח המשבר הכבד בחברת טבע ובתעשייה בישראל.

ביום ראשון המדינה תעצור עד השעה 12:00 והשביתה הגדולה במשק תקיף, בין היתר, את כלל משרדי הממשלה ויחידות הסמך, רשות שדות התעופה ונמלי הים, הבנקים, בתי החולים שיעבדו במתכונת שבת בלבד, מערכת המשפט, הרשויות המקומיות ומוסדות רבים נוספים.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מסר הבוקר כי "שביתת ההזדהות להצלת התעשייה בישראל היא אמירה נחרצת בעד ערכי הערבות ההדדית, בעד כחול-לבן, בעד להפסיק לראות את העובדים כשקופים ונגד האטימות של כל גורם אשר מנצל את משאבי המדינה ומשליך אלפי משפחות למעגל האבטלה.

"לא ניתן לזה לקרות", הבטיח. "זו שעה קשה אך במאבק על פניה החברתיים של מדינת ישראל, כולנו נחושים ומאוחדים במאבק לטובת עובדי טבע ולהבטחת עתיד החברה בארץ".

נזכיר כי לאחר האישור שניתן אתמול (ה') על ידי מוסדות ההסתדרות להצעת ההחלטה של יו"ר ההסתדרות לצאת לצעדי סולידריות נרחבים, ההסתדרות הקימה ועדת חריגים מיוחדת שתפעל במהלך הצעדים הארגוניים.

השביתה בנתב"ג ביום א' תהיה בין השעות 08:00-12:00 בלבד, ותתאפשר יציאת הטיסות המתוכננות לפני השעה 08:00.

רכבת ישראל וחברות התחבורה הציבורית, יוחרגו מהצעדים המתוכננים ליום א', מתוך התחשבות בציבור החיילים והחיילות שאמורים להגיע לבסיסיהם. כמו כן, הוחלט כי מסגרות החינוך המיוחד ברחבי הארץ יפעלו במתכונת רגילה.

הרשימה המלאה של מקומות העבודה שיושבתו ביום ראשון