חשד: המחבל תכנן להתפוצץ על החיילים

נבדק החשד כי המחבל שדקר לוחם מג"ב נשא על בטנו חגורת נפץ במטרה להתפוצץ על לוחמי מג"ב. המחבל פונה על ידי הסהר האדום.

ערוץ 7 , כ"ז בכסלו תשע"ח

זירת הפיגוע
זירת הפיגוע
צילום: ערוץ 7

לוחם מג"ב נפצע אחר הצהריים (שישי) באורח בינוני בפיגוע דקירה סמוך לעיר רמאללה שבחבל בנימין.

מפרטים ראשונים שמגיעים לצה"ל עולה כי המחבל הגיח לעבר כוח של לוחמי מג"ב שהתמודדו עם הפרות סדר בכיכר איו"ש שברמאללה.

המחבל שלף סכין ודקר לוחם מג"ב בכתף. הלוחם נפצע באורח בינוני ופונה לבית החולים שערי צדק. הלוחמים במקום ירו לעבר המחבל ונטרלו אותו. המחבל פונה על ידי הסהר האדום. בצה"ל בודקים חשד כי המחבל נשא על בטנו חגורת נפץ במטרה להתפוצץ על לוחמי מג"ב.

לאחר האירוע התפתחו הפרות סדר אלימות במספר מוקדים ביהודה ושומרון ורצועת עזה.

במרחב יהודה ושומרון מפגינים כ- 2500 פלסטינים אשר מבעירים צמיגים, משליכים בקבוקי תבערה ומיידים אבנים לעבר כוחות צה"ל ומג"ב. כוחות צה"ל מגיבים באמצעים לפיזור הפגנות במוקדים המרכזיים על מנת לפזר את ההתקהלויות.

ברצועת עזה מפגינים כ-3500 פלסטינים בתשעה מוקדים לאורך הרצועה אשר מבעירים צמיגים ומיידים אבנים לעבר הגדר ולעבר כוחות צה"ל. במהלך הפרות הסדר האלימות בוצע ירי לעבר מסיתים מרכזיים.

מוקדם יותר נפצע לוחם מג"ב באורח קל בפניו מזריקת אבנים סמוך לישוב נילי. כוח מג"ב ביצע מארב על כביש גוש עציון חברון ועצר פלסטיני בן 18 שניסה ליידות אבנים לעבר רכבים.

בנוסף שני ישראלים נפצעו קל מזריקת אבן במחסום חיזמא בפאתי ירושלים כשהגיעו למקום על מנת לשטוף את רכביהם הותקפו באבנים וטופלו במקום.

באזור חברון מתפרעים כ-2000 פלסטינים ומתעמתים עם כוחות הביטחון. גם בקלנדיה וטול כרם החלו הפרות סדר וכך גם בכניסה לאל בירה שם הובערו צמיגים.

בשטח שבין בורין לבין יצהר הושלכו אבנים לעבר כלי רכב ונגרם נזק קל. גם בכביש 60 סמוך לצומת הכבשים נזרקו אבנים לעבר ישראלים, לא נגרם נזק ואיש לא נפגע.