הרב שרלו: להילחם בשחיתות נטו

הרב יובל שרלו השתתף בהפגנת אנשי השמאל בתל אביב, "אם רוצים לחצות קווים ולאגד פה את כל אזרחי מדינת ישראל צריך להילחם בשחיתות נטו"

ערוץ 7 , כ"ח בכסלו תשע"ח

הרב שרלו בהפגנה
הרב שרלו בהפגנה
צילום: עידו רוזנבליטטוען....

מאות אנשי שמאל הגיעו הערב (מוצאי שבת) להפגנה השבועית נגד השחיתות בשדרות רוטשילד בתל אביב.

הרב יובל שרלו, שנשא דברים בהפגנה, אמר "אורבת לנו סכנה לאבד את האמון במקבלי ההחלטות. אם נצטרך תוכנית כלכלית איך נדע שזה לטובת העם? איך יהיה אמון כשנצטרך ללכת למלחמה? הסכנה השלישית לשחיתות היא המשפט המפורסם 'כולם עושים את זה'.

אם בארזים נפלה שלהבת מה יגידו אזובי הקיר? הדרך להילחם בשחיתות לא עוברת בדרכים אחרות אלא על ידי פיזור הכוח. יש חשיבות למשפט 'תקשורת חופשית'. אני קורא לממשלת ישראל להפסיק לחוקק חוקים שונים בטיעונים של משילות, רוצים לפגוע ברשויות האחרות".

הרב הדגשי בדבריו, "אין משהו מסוכן יותר לאתיקה וליושרה מאשר מניפולציות ושימוש במאבק נגד השחיתות למטרות אחרות. אם רוצים לחצות קווים ולאגד פה את כל אזרחי מדינת ישראל צריך להילחם בשחיתות נטו. לא לגייס את המלחמה בשחיתות למטרות אחרות".

"הדבר השני שצריך להיזהר ממנו הוא לינץ', שיפוט ומערכת ציבורית מתלהמת. אני מוכרח לומר בכנות שבאתי לכאן לפני שעה והיו פה סיסמאות שאסור לומר אותן. אם אנחנו רוצים להילחם בשחיתות כולם ביחד אסור שיהיה לינץ' ציבורי בלי שדברים יבדקו בידי המערכות המתאימות.

ח"כ האלוף (במיל') איל בן ראובן (המחנה הציוני), השתתף בהפגנה בכיכר העצמאות בעפולה, "אנחנו כאן, בכיכר, בשביל ילדינו, בשביל הנוער הצעיר שמגיעה לו מנהיגות אחרת. לא עוד מנהיגות מושחתת שעושה הכל בכדי להגן על עצמה ומייצרת המשכיות לשחיתות.

את תהליך השחיתות הזה חייבים לעצור. המפתח נמצא בידי העם, והעם התחיל במאבק צודק על ערכים, מוסר וניקיון כפיים, שייתכן ויהיה ארוך. לא ניתן להרוס את נס מדינת ישראל, את נס הקמתה וייסודה של מדינת ישראל המופלאה שלנו. מושחתים הביתה, די לשחיתות."

350 בני אדם צעדו מכיכר פריז לכיוון בית ראש הממשלה בירושלים, ומאבטחי המעון חסמו את הכניסה לרחוב בלפור.