למה לתייג אותי בתור רוסי?

"עשרה קבין של גזענות וטמטום ירדו על העולם וכולם נחתו על מדינת היהודים", כתב לאוניד וינשטיין המופתע. ח"כ יואל רזבוזוב דורש שינוי

ערוץ 7 , כ"ח בכסלו תשע"ח

תעודת זהות. אילוסטרציה
תעודת זהות. אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

לאוניד וינשטיין עלה לארץ עם הוריו לפני 27 שנה מאוזבקיסטן ושירת כקצין רפואה בצה"ל.

לאחרונה פנה למשרד הפנים לעדכון פרטים במרשם האוכלוסין והופתע לגלות במסמך שהונפק לו כי הוא משתייך ללאום "רוסי" ולדת הנוצרית.

המקור לתיאור במסך הוא ככל הנראה העובדה כי דתה של אימו אינה מוגדרת ואביו יהודי.

בפוסט כתב וינשטיין: "אז הנה, למרות שכל חיי אני חי במדינת ישראל ולמרות שמעולם לא החזקתי דרכון ו/או אזרחות 'רוסית' אני מסתבר רוסי, לא ישראלי. לכן מדינה יקרה וכל מי שמנהל אותה - לכי לחפש מי ישלם לך מסים, מי יילחם בשבילך במלחמות ומי ירצה את טובתך בעתיד. אני איתך ועם ההזויים שמנהלים את המדינה הזאת - סיימתי. 10 קבין של גזענות וטמטום ירדו על העולם וכולם נחתו על מדינת היהודים".

ח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד) פנה לשר הפנים, אריה דרעי, וביקש להורות על שינוי מיידי של המצב הקיים. "אני מצפה שתקדם תיקון חקיקה לפיו יוכל אזרח ישראל זה, להחליף את הלאום ל"ישראלי". בנוסף יש לתקן את הגדרת אותם אזרחים שעלו מתוקף חוק השבות אך הם אינם יהודים על פי ההלכה ולמחוק את הדת ממרשם האוכלוסין שלהם – הם בטוח לא "נוצרים", לשון המכתב.

כמו כן, ציין ח"כ רזבוזוב במכתבו כי הדבר מפלה ומבזה אזרחים ישראלים רבים. "מעליב לגלות שכך מדינת ישראל, שהיא מדינת שקולטת עלייה, מתייחסת לאזרחיה העולים. גם אם אותו אזרח אינו יהודי על פי ההלכה, אין זה אומר שהוא נוצרי. בעייני מדובר בלא פחות מגזענות ואפליה של ציבור שלם שמבוצע על ידי המדינה ומשרדך".