בקושי: ניצחון דרמטי להפועל ירושלים

גג של רוברטס בשניות הסיום בצד אחד של הפרקט, הפך לסל ניצחון דרמטי במיוחד של דייסון בצד השני. ירושלים נחלצה מהפסד חמישי ברציפות

נרי וייס , כ"ח בכסלו תשע"ח

דייסון הערב מול רייס. ראש בראש
דייסון הערב מול רייס. ראש בראש
צילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגה

בפעם האחרונה בה הגיעה הפועל חולון להיכל הפיס ארנה שבבירה, היא קטעה רצף שמונה הפסדים רצופים בניצחון חוץ ראשון. הערב (מוצאי שבת), הגיעו החולונים עם רצף שבעה ניצחונות וסיימו עם הפסד דרמטי במיוחד בתוצאה 86:88.

אולי אלו ילדי עמותת 'שלוה' שנטעו בשחקני האלופה את האמונה בעצמם, אולי אלו האנרגיות של האוהדים הרבים, 7,677 במספר, שהגיעו בהמוניהם ודחפו את קבוצתם האהודה, ואולי זה ההבנה כי הפעם מי שישלם את המחיר על ההפסד יהיו רק הם. אבל שחקני האלופה מהבירה הצליחו להפוך פיגור לניצחון דרמטי בשניות הסיום של המשחק.

מי שהשיג לירושלמים את הניצחון החשוב שקטע רצף של ארבעה הפסדים בכל המסגרות היה רונלד רוברטס, שרק השבוע נרשם גם למשחקי הקבוצה בליגת העל הישראלית והחתמתו סוגרת למעשה עבור האלופה את מצבת הזרים אותם יכולה העונה להחתים.

עם 14 נקודות, 14 כדורים חוזרים ו-4 חסימות, האחרונה שבהם בשניות הסיום שסידרה לקבוצתו ניצחון ראשון מזה זמן רב ודרמטי במיוחד, סחף הסנטר הירושלמי את האלופה לניצחון בתוצאה 86:88 על הפועל חולון.

ג'רום דייסון שסיים עם 29 נקודות לזכות הירושלמים, שמר על האלופה בתמונה לכל אורך המשחק כשזו אף הובילה לפרקים קצרים. 36 נקודות מנגד של גלן רייס ג'וניור שסיפק עוד משחק גדול שלו בליגת העל הישראלית לא עזרה לסגולים שלבסוף מפסידים, שבוע אחרי שניצחו את מכבי ת"א.

חולון, שהפעם האחרונה בה ניצחה שמונה משחקי ליגה רצופים הייתה בעונת האליפות שלה, לא מצליחה לשחזר את השיא, אך אם תמשיך להציג את היכולת הזו, היא תגיע הכי רחוק שאפשר.

ילדי עמותת שלוה הערב
צילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגה