אושר: חמש שנות מאסר לתוקפי מורים

"התיקון לחוק מבטא מדיניות שלנו, לפיה ננקוט אפס סובלנות לאלימות במערכת החינוך", הבהיר שר החינוך בנט.

חזקי ברוך , כ"ט בכסלו תשע"ח

אפס סובלנות. בנט
אפס סובלנות. בנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ועדת השרים לחקיקה אישרה את ההצעה לתיקון חוק העונשין שיזם ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי בתמיכת יו"ר המפלגה, שר החינוך נפתלי בנט.

בהתאם להצעה שאושרה, לחוק העונשין ייכנס תיקון בסעיף 382א, בנוסח הבא: "התוקף עובד חינוך בזמן עבודתו והתקיפה קשורה למילוי חובתו או תפקידו של נתקף, דינו מאסר חמש שנים".

בדברי ההסבר לנוסח ההצעה נכתב בין היתר כך: "מוצע להחמיר בעונשם של תוקפי עובדי חינוך, כך שהוא יעמוד על חמש שנים ללא צורך בקיומן של נסיבות מחמירות נוספות הנדרשות ביחס לתקיפת עובדי ציבור אחרים".

בנוסף, הנחה השר בנט את מנכ"ל משרדו, שמואל אבואב, לבחון את הסנקציות העומדות בפני המורים והמנהלים, ולהביא לידי כך שבמקרה בו תלמיד תקף מורה תינתן האפשרות להרחיק את התלמיד לצמיתות מבית הספר בו הוא לומד.

לדברי השר בנט: "המורים הם המשאב המרכזי שלנו. אנחנו מחויבים להעצמת מעמד המורים. שיפרנו את תנאי העסקתם וכעת אנו מבטיחים גם את ביטחונם. התיקון לחוק מבטא מדיניות שלנו, לפיה ננקוט אפס סובלנות לאלימות במערכת החינוך".

ח"כ יוגב הוסיף, "המורים והמורות בישראל, הם האנשים החשובים ביותר, המחנכים את דור העתיד של המדינה.מלאכתם אינה קלה והם מבצעים אותה במסירות יום יומית. המורים והמורות, הם שליחנו הנאמנים בחינוך ילדינו, אותם אנו מפקידים מדי יום בבתי הספר. התופעה של תקיפת עובדי חינוך בזמן עבודתם בידי תלמידים, או הורים, הפכה בשנים האחרונות לצערנו, לשכיחה ולמכת מדינה של ממש. רק לאחרונה פורסמו מספר מקרים קשים של תקיפת עובדי חינוך, עמם לא ניתן להשלים בשום אופן".

לדבריו, "על מנת לחזק את מעמד המורים בישראל ולהרתיע את המבקשים לפגוע בהם, הצעתי לעגן בחקיקה את החמרת עונשו של מי שיתקוף עובדים במערכת החינוך, להעמידו על חמש שנות מאסר, ללא צורך בקיומן של נסיבות מחמירות נוספות הנדרשות ביחס לתקיפת עובדי ציבור אחרים."