חוק הלאום יאושר בקרוב בקריאה ראשונה

החוק יאושר במושב הנוכחי בנוסח כפי שסוכם בין ראשי מפלגות הקואליציה, ובמתכונת התואמת את העקרונות כפי שנקבעו בהצעה המקורית.

חזקי ברוך , כ"ט בכסלו תשע"ח

יריב לוין
יריב לוין
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חוק הלאום יעלה להצבעה בקריאה ראשונה בכנסת על פי הנוסח אותו גיבש השר יריב לוין כך סוכם בצהריים (ראשון) בישיבת ראשי סיעות הקואליציה.

ההחלטה התקבלה לאחר שחלק מסיעות הקואליציה, ובראשן ישראל ביתנו, הביעו התנגדות להצעת החוק במתכונתה הנוכחית ועיכבו את המשך קידומה.

השר לוין אמר בתגובה להחלטה, "חוק הלאום יאושר בקריאה הראשונה בנוסח כפי שסוכם בין ראשי מפלגות הקואליציה, ובמתכונת התואמת את העקרונות כפי שנקבעו בהצעה המקורית של ח"כ דיכטר".

לדבריו, "רק לאחר מכן, ניתן יהיה לעשות בו שינויים ככל שיהיו מקובלים על כל ראשי המפלגות ובראש ובראשונה על ידי ראש הממשלה, המוביל את החוק באופן אישי".

"חוק הלאום הוא מהחוקים החשובים ביותר בהם עסקה הכנסת אי פעם ובכוונתנו להביאו להצבעה כבר במושב הכנסת הקרוב", הדגיש לוין.

יו"ר ועדת החוץ והביטחון ויוזם חוק הלאום, ח"כ אבי דיכטר, בירך על הודעת השר לוין, "אני מברך את ידידי השר לוין וח"כ אוחנה על דחיפתם את חוק הלאום שיזמתי, כך שיובא לקריאה ראשונה בשבועות הקרובים".

לדבריו, "החוק שיזמתי, הינו חוק הדגל של הליכוד ושל הקואליציה. אני וחברי בליכוד נעשה הכל כדי שחוק יסוד הלאום יהיה בספר חוקי היסוד שלנו לקראת יום העצמאות ה 70 למדינת ישראל".