התמונות מוכיחות:
המחבל התחבא בין צלמים ועיתונאים

חצי שעה לפני הפיגוע שאירע ביום שישי בכיכר איו"ש, תועד המחבל כשהוא מנצל את נוכחות התקשורת במקום כדי להיטמע ולהפתיע את הלוחמים.

עדו בן פורת , כ"ט בכסלו תשע"ח

המחבל ליד הצלמים
המחבל ליד הצלמים
צילום: דוברות המשטרה

המשטרה מפרסמת הערב (ראשון) תמונות שצולמו כחצי שעה לפני הפיגוע שאירע ביום שישי בכיכר איו"ש בבנימין, בהן נראה המחבל עומד ליד צלמים ועיתונאים שמסקרים את ההתפרעות שהיתה במקום.

במסגרת תחקיר הפיגוע, בו נדקר לוחם מג"ב על ידי מחבל שרץ לעברו עם סכין מתוך קבוצת צלמים, עלה תיעוד של הלוחמים כחצי שעה לפני הפיגוע, תיעוד בו רואים בבירור שהמחבל מנצל את נוכחות התקשורת במקום להיטמע ולהפתיע את הכוח שפעל בסמוך.

הלוחם שנפצע בפיגוע באורח בינוני מאושפז בבית החולים שערי צדק בירושלים.

מהמשטרה נמסר ''לאחרונה אנו רואים שימוש ציני והרסני של מחבלים בנוכחות של עיתונאים וצוותי חירום בניסיון לפגוע בלוחמים ובשוטרים הפועלים בזירות מורכבות. נדגיש שאין באירוע מהסוג הזה בכדי לשנות את מדיניות המשטרה שתמשיך לאפשר סיקור אירועים ככל שניתן אך אנו רואים בחומרה כל ניסיון לנצל את מדיניות זו לרעה".

צילום: דוברות המשטרה

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, ביקר הבוקר (ראשון) בבית החולים שערי צדק את לוחם משמר הגבול שנפצע בינוני בפיגוע.

הלוחם, ס', התגייס למשמר הגבול בחודש אוגוסט 2017 ולפני כשבוע, עם סיום הטירונות, התייצב בפלוגת מג"ב שבגזרת רמאללה. מדובר בפעילות המבצעית הראשונה שלו בגזרת כיכר איו"ש במסגרתה הפגין תושייה רבה בהדיפת המחבל.

"לשוטר שרק לפני זמן קצר סיים את הכשרתו, הייתה זו 'טבילת האש' הראשונה והמהירה, מה שמאפיין פעילות של כל לוחם במג"ב", אמר המפכ"ל בביקורו בבית החולים.

אלשיך הוסיף ושיבח את הלוחם על תגובתו ועמד על המורכבות של פעילות בסביבה המחייבת רגישות, אך תוך לקיחה בחשבון שהאויב איננו בוחל בשום אמצעי, כולל התחזות לעיתונאים וכוחות רפואה, ואיננו שוקל את ההשלכות האפשריות לכך.

המפכ"ל איחל ללוחם ומשפחתו רפואה שלמה ומהירה וחזרה מלאה לפעילות מבצעית.

המפכ"ל ומפקד מג"ב מבקרים את פצועי הטרור