אלופה בצרות: באר שבע עם הפסד שני

אחרי שאיבדה את גביע הטוטו ליריבה מת"א, האלופה מבאר שבע ספגה הפסד שני העונה בליגת העל. שער ניצחון דרמטי של נתניה בדקה ה-80

נרי וייס , כ"ט בכסלו תשע"ח

אוהדי באר שבע. הלכה האליפות?
אוהדי באר שבע. הלכה האליפות?
צילום: פלאש 90

על הניסים ועל הנפלאות אשר חוללו המכבים. כך שרו הערב (ראשון) אוהדי מכבי נתניה בדקות הסיום של ניצחון קבוצתם על הפועל באר שבע. האמת, ניסים לא היו פה, ניצחון בצדק של המכבים היה גם היה.

אולי זה הסגל החסר, אולי זו העייפות שהצטברה ממספר משחקים צמודים, ואולי זהו האיצטדיון המנחוס, אבל הערב האלופה בשנתיים האחרונות ומוליכת הטבלה עם תום הסיבוב הראשון, הפועל באר שבע חזרה לסורה כשאיבדה נקודות פעם נוספת העונה בליגת העל שבכדורגל.

האדומים מבירת הנגב התארחו אצל מכבי נתניה שמראה בכל מחזור מחדש את הפוטנציאל שלה, אך לרוע מזלה לא מצליחה לתרגם זאת לניצחונות, כשלמעשה לא ניצחה כבר שלושה משחקים רצופים עד הערב.

כמו במחזור פתיחת העונה, לפני 13 מחזורים, גם הפעם הייתה העולה החדשה מנתניה עדיפה על פני האלופה השבעה מבאר שבע. הפעם, בניגוד למשחק הפותח את העונה ביניהן, זה הסתיים עם שער ניצחון דרמטי שכבש קוגבניה בדקה ה-80.

דקות ספורות בלבד דרך על כר הדשא קוגבניה שנכנס במקומו של ערן לוי, עד שכבש את השער המיוחל שעשה צדק גדול, כשלבאר שבע לא הגיע לנצח בעוד משחק חלש שלהם. אחרי שנראו כאילו הצליחו לצאת מהתקופה הלא טובה שלהם, הפסד התואר הראשון של העונה ליריבה המושבעת מת"א בצירוף ההפסד הערב שהיה להפסד השני שלהם העונה וקטע להם את רצף 11 המשחקים ללא הפסד, הפועל באר שבע שוב חוזרת לסורה. וזה נראה רע.

בדיוק במקום בו איבדה רק לפני שלושה ימים את התואר הראשון של העונה, גביע הטוטו שבכדורגל, באר שבע מפסידה באצטדיון נתניה שוב. האם נמצא המנחוס החדש של הדרומיים מבירת הנגב?

נתניה? זו משחזרת הישג היסטורי כמעט כשהפעם האחרונה בה ניצחה את הדרומיים במהלך חודש דצמבר היה לפני 7 שנים, ב-11 בדצמבר 2010, אז ניצחו היהלומים מנתניה את הדרומיים מבירת הנגב בתוצאה דומה לזו של הערב, 0:1 קטן גדול באצטדיון הקופסה ז"ל.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il