נר שישי של חנוכה בקבר יהושע בן נון

ראשי ההתיישבות ומפקדי צה"ל עלו יחד לקברו של יהושע בן נון להדלקת נרות מרגשת. "מחברים בין התיישבות לצבא בקברו של הרמטכ"ל הראשון".

יוני קמפינסקי, כיפאל חרס , ל' בכסלו תשע"ח

הדלקת נרות בקבר יהושע
הדלקת נרות בקבר יהושע
צילום: רועי חדי

הלילה נערכה עלייה מיוחדת של ראשי ההתיישבות בשומרון ומפקדים בכירים בצה"ל לקבר יהושע בן נון בכפר כיפאל חארס בשומרון.

העלייה, שכללה גם הדלקת נר שישי של חנוכה, היא כבר מסורת של שנים בשיתוף פעולה צמוד עם גורמי הצבא בגזרה.

בין המשתתפים אמש בעלייה לקבר היו ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, מפקד אוגדת איו"ש תא"ל ערן ניב, מח"ט אפרים אל"מ עידן כץ ,הרב אהרון כהן, אסף מינצר ראש מועצת אלקנה, סגן אלוף שמעון שטרית קצין הגמ"ר איו"ש, ורב סרן דדו הכהן קצין הגמ״ר (הגנה מרחבית) של חטיבת אפרים.

"התברכנו במפקדים כמוכם", אמר ראש המועצה יוסי דגן למפקדי צה"ל, "קצינים שהם דוגמא לכל העם היהודי ואנחנו כולנו כאזרחים גאים שאנו מסתובבים ליד נפילים כמוכם שמוסרים את הנפש למען בטחון מדינת ישראל ומראים לכולנו דוגמא אישית. יש לנו הערכה גדולה גם על הביטחון גם על האמון , על השמירה על מקומות התנ"ך והמקומות הקדושים שנמצאים כאן בשומרון".

"זו מסורת שאנחנו עושים שנים", סיפר לערוץ 7 רס"ן דדו הכהן קצין הגמ״ר של חטיבת אפרים, "בכל חנוכה זוכים לחבר בין ההתיישבות והצבא, דווקא בחג הזה שהוא חג מאוד צבאי. אנחנו זוכים פה בארץ ישראל, בקבר של יהושוע בן נון, הרמטכ"ל הראשון לעשות את החיבור הזה. נמשיך במסורת".

רס"ן דדו הכהן
צילום: ערוץ 7

"כניסה כזאת יש בה עוצמה מאוד חשובה", אמר במקום הרב אהרון כהן רב היישוב יקיר, "היא מזכירה לנו מה אנחנו עושים פה, היא מזכירה לנו שהחיים שלנו בשומרון ובארץ ישראל הם לא חיים פרטיים, אלא אנו ממשיכי דרכם של יהושע בן נון, יהודה המכבי ומתיתיהו. כשאנחנו חיים את החיים שלנו אנו נושאים אחריות כלפי כל הדורות שלפנינו וכלפי כל הדורות הבאים אחרינו".

"אנו מגיעים לכאן, כמסורת מרגשת בכל שנה מחדש", סיפר ראש מועצת שומרון, "יחד עם מפקדי צה"ל בגזרה ואנשי ההתיישבות לקברו של הרמטכ"ל היהודי הראשון יהושע בן נון שהוא גם המתנחל הראשון. אנו מגיעים לכאן דווקא בחנוכה להדלקת נרות כי המכבים נלחמו על שלושה דברים, על חירות מדינית וחירות הפרט ,על רוחניות ועל הערכים של העם היהודי ונלחמו על שחרור ארץ ישראל. התקופה דאז והתקופה של היום מאוד דומות".

"דווקא בחג הזה", הוסיף ואמר הרב אהרון כהן, "חשוב לחזור ולהאיר אור גדול ולומר אמירה גדולה שאנו בונים את הארץ מתוך מימד הנצח הזה ומתוך החיבור לאבות אבותינו. זאת אמירה שאיתה אנו צריכים להאיר את היום יום שלנו להמשיך ולעשות".

הדלקת נרות בקבר יהושע
צילום: יוני קמפינסקי