חשש למתקפת האקרים

חברת הסייבר הישראלית רדוור מתריעה כי נתקבלו סימנים על מתקפה של ארגון אנונימוס כנגד אתרי ממשלה בארץ ובארה"ב.

רעות הדר , ל' בכסלו תשע"ח

חשש למתקפת האקרים
חשש למתקפת האקרים
צילום: אייסטוק

בעקבות הכרזת נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ על ירושלים כבירת ישראל, בתחילת חודש דצמבר, נתקבלו בחברת הסייבר הישראלית רדוור סימנים כי קבוצת ההאקרים אנונימוס מתכננת מתקפה על אתרי הממשלה ואתרים אינטרנט אחרים בארץ ובארה"ב.

בעקבות ההכרזה של הנשיא טראמפ, מציינים ברדוור, הכריזו קבוצות אנטי-אמריקאיות ואנטי-ישראליות כי הן תפתחנה במתקפות כנגד כל אתרי האינטרנט הנחשבים כישראלים, כמו גם כנגד אתרי ממשל אמריקניים.

קבוצות ההאקרים "אנונימוס", קוראות בהודעה שלהן להאקרים ברחבי העולם להצטרף אליהן למבצע הנוכחי. לפי רדוור, בשנים האחרונות, עברה הרשת בישראל סדרה של תקיפות מתונות, שפגעו בעיקר באתרי אינטרנט לא מאובטחים של עסקים קטנים ובינוניים.

עוד עולה מהודעת רדוור, כי פעילי אנונימוס פרסמו גם רשימות של שמות דוא"ל וסיסמאות של עובדי ציבור ישראלים מאתרי אינטרנט נגישים שונים. אחד החששות העיקריים בתוכנית המתקפה של ההאקרים הם היעדים המוצהרים של המתקפה. ברדוור מציינים כי משום שגופי הממשלה הגדולים בדרך כלל מוגנים בצורה מספקת, אנונימוס נאלץ לבסוף למקד את המתקפות שלו על עסקים קטנים ובינוניים, בכדי להגיע להישגים.

בין המתקפות שלגביהן מזהירה רדוור נמצאות מתקפות של הזרקת קוד SQL (או: SQL Injection), השחתה של אתרים על ידי פריצה אליהם והחלפת המראה שלהם (Defacement), הזרקה – על ידי חדירה לתוך האתרים והשגת הרשאות לבצע שינויים בתוכם וגניבת מידע.

כמו כן, צפויות מתקפות מניעת שירות (DDoS), שדרכן מציפים ההאקרים את כתובת האתר בבקשות שירות ובכך מובילים לנפילתו. החברה פרסמה בהודעתה סדרה של הנחיות לגבי הדרך להתמודד עם המתקפות הצפויות.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il