אבי גבאי: ראש הממשלה חלש מול החמאס

"מזה שבועיים יורים על אזרחינו ואנחנו לא שומעים את ראש הממשלה. הוא לא רוצה להידבק לכישלון", תקף יו"ר המחנה הציוני.

חזקי ברוך , ל' בכסלו תשע"ח

אבי גבאי
אבי גבאי
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, תקף היום (שני) את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע המשך ירי הרקטות מעזה לעבר ישראל.

''אנחנו כבר בשבוע השלישי שבו יש ירי של קסאמים לעבר יישובי הדרום. למדינת ישראל אסור להשלים עם מצב שילדים ומשפחות נמצאים בממ''דים וחוטפים ירי", אמר גבאי.

''אבל מה מדינת ישראל עושה כשיורים על אזרחים? שר הביטחון הפך לפרשן צבאי ומסביר שאנחנו לא מאבדים את ההרתעה אלא מדובר בריב בין פלגים פלסטינים. אנחנו צריכים שר ביטחון ולא פרשן צבאי. כשנחליף את הממשלה אני מתחייב, שר הביטחון יהיה איש המקצוע המתאים ביותר לתפקיד".

גבאי תקף את נתניהו, ''ראש הממשלה חלש מול החמאס. מזה שבועיים יורים על אזרחינו ואנחנו לא שומעים אותו. הוא לא רוצה להידבק לכישלון. כששאלו אותו כאן בכנסת בשבוע שעבר על המצב בגבול הדרום הוא אמר 'נקסט'.

"'נקסט' למאות אלפי אזרחי ישראל שנמצאים תחת ירי. הוא לא אומר מילה בעניין ואפילו לא מפגין אמפתיה לתושבים. כשחמאס רואה שראש הממשלה לא מדבר, מה הוא אמור להבין? שאנחנו מקבלים את המצב. ב-2009 כשהיה באופוזיציה נתניהו ידע לומר ש'ירסק' את חמאס.

''וזה לא שלראש הממשלה אין זמן. אתמול שמענו אותו מתייחס בהרחבה על לנושא הביטקוין. אבל על מאות אלפי תושבי ישראל תחת ירי אין לו זמן לדבר. על החיים עצמם כמו שהוא אומר, הוא לא מדבר. מי שאומר לאזרחי ישראל 'נקסט', אזרחי ישראל יאמרו לו בבחירות הבאות – 'נקסט'".

על המשבר בחברת טבע אמר גבאי, ''הכישלון בטבע הוא כישלון של הנהלת טבע שעשתה עסקאות מסוכנות ודירקטוריונים שהתנהגו כבית לורדים.

''ממשלת ישראל יודעת כבר חמישה חודשים שזה הולך להגיע. אבל איפה הם היו? איפה היה רה"מ? איפה היה שר האוצר? מדוע הם לא ישבו לפני כן עם הנהלת טבע?

''כשדברים כאלה נעשים לאחר מעשה קשה יותר לתקן. מחר רה"מ פוגש את מנכ''ל טבע. הוא יכול לבוא ולתת נאום יפה על איזו מדינת סטרטאפ אנחנו, להצטלם ולצאת משם עם הצהרה יפה לתקשורת. ויש עוד אפשרות, הנכונה, שרה"מ ירכון קדימה יסתכל למנכ"ל טבע בעיניים, ויאמר בשפה של השכונה 'לא יהיה', לא תפטרו 1700 איש ועוד אלפים נוספים.

''לממשלה יש המון סמכויות והגיע הזמן להפעיל אותן. טבע יכולה לפטר במדינות אחרת ולא בישראל", הוסיף יו"ר המחנה הציוני.