"הבן זעק בטלפון: נפגעתי" - ראיון

יפעת סמואלסדורף, אמו של הנער שנפצע אתמול בפיצוץ הנפל סמוך לאלעד סיפרה על האירוע ועל המאבק לפינוי הנפלים מהשטח הסמוך לעיר.

יוני קמפינסקי , ל' בכסלו תשע"ח

יפעת סמואלסדורף
יפעת סמואלסדורף
צילום: יוני קמפינסקיטוען....

יפעת סמואלסדורף, אמו של יונתן בן ה-14 שנפצע אתמול (ראשון) בפיצוץ הנפל סמוך לאלעד סיפרה לערוץ 7 על האירוע ועל המאבק לפינוי הנפלים מהשטח הסמוך לעיר. יונתן מאושפז במרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח תקווה.

"קיבלתי שיחת טלפון מהבן שזעק שיזעיקו לו כוחות הצלה. לקח לי כמה שניות לחשוב, חשבתי פיגוע, דקירה או משהו. הבנתי שזה משהו חמור אבל הוא היה נורא בהיסטריה והייתי צריכה לצעוק חזק בשביל שהוא יענה לי איפה הוא נמצא".

"הוא נתן לנו נקודות ציון היכן הוא נמצא והבן הקטן שהיה בבית ידע הוא מכיר את השטח, הוא ידע בדיוק לאן לגשת ללכת, שלחתי אותו לנקודת מוצא וחברתי אותו יחד עם כל כוחות ההצלה, והוא הוביל אותם למקום שהילד נמצא. ברגע שהוא אמר שהוא ביער ושהתפוצץ אז כבר הבנתי שזה כפי הנראה משהו שקשור לאמל"ח שיש שם".

זה דבר שאתם מתמודדים איתו כבר הרבה זמן?

"אנחנו מתמודדים איתו שנים על גבי שנים. לפני כמה חודשים היה 3 ילדים שנפגעו כשהביאו רימון לבניין. ילדים מביאים אמל"חים באופן קבוע כל שבוע, יום ביומו זה דבר שהוא קבוע זה ממש משחק בשבילם. כרגע הוא בטיפול נמרץ מורדם ומונשם והוא יצא מכלל סכנה הפגיעות החמורות כרגע שיש לו זה בגפיים".

פגשנו את ראש העיר בשטח, והוא זועק על הבעיות שם. מה עוד אפשר לעשות?

"לפני שבועיים היתה אצלנו משטרת ישראל, לאחר שפעם נוספת בן שלנו מצא מטול של מרגמה. הם אמרו שמבחינתם ידיהם כבולות כי אין להם את האמצעים לפנות שם את השטח וזה באחריות הצבא ופשוט הצבא מפיל את האחריות על המשטרה. זאת מלחמה בין הרשויות, צבא משטרה, משטרה צבא ואין הכרעה מי אמור לנקות את השטח, למרות שלפי דעתי הצבא אמור לנקות. יש להם יותר אמצעים ונם אלה שהביאו את זה לשם והם צריכים לפנות את זה".

איזה גורמים היו איתכם בקשר?

"מהצבא אף אחד, עד לרגע זה, לא טרח אפילו להרים טלפון לראות מה המצב של הילד. אולי הם פוחדים שיפילו עליהם את האחריות. המשטרה היתה פה אתמול בבלינסון. הם לקחו ממצאים שהוציאו לילד מהבטן. מה יהיה הלאה? כפי הנראה תהיה הכרעה של בית משפט, כי הם לא מצליחים להגיע לעמק השווה ביניהם מי אמור לנקות את השטח".

בינתיים מסבירים לילדים, 'תראו מה יכול לקרות', או שזה בלתי אפשרי?

"יש הסברה כל הזמן, המקום הוא שמורת טבע מאוד יפה. זה שטח פרוץ, בלי שלטי אזהרה. מסתובבים שם כמעט כל ילדי אלעד במשך היום. אם זה בחופשים או בשבתות. גם מקיבוץ נחשונים שהוא מקביל לאלעד, טרקטורונים וג'יפים נוסעים שם כל הזמן"

היא הביעה תקווה שבנה יצא מן המצב בו הוא נמצא. "אנחנו ברוך השם, מאמינים באמונה שלמה שאם היו ניסים כאלה, הניסים ימשיכו להיות. אנחנו נמצאים בחג החנוכה. אנחנו קודם כל מודים לבורא עולם שכמובן הכל פה התחולל בנס וגם אנחנו מודים לכל כוחות ההצלה ולרופאים של בית חולים שניידר ובילינסון שעושים פה עבודת קודש\ ומגיע להם את כל החיבוק והאהבה".טוען....