השר ארדן:
מתנדבי איחוד הצלה ממשיכים את המכבים

נחנך מוקד החירום הבינלאומי החדש של איחוד הצלה. השר גלעד ארדן: ''איחוד הצלה הוא סמל לרוח ההתנדבות הזאת ולמחויבות להצלת חיים''.

אלירן אהרון , ל' בכסלו תשע"ח

חנוכת מוקד החירום
חנוכת מוקד החירום
צילום: דוברות איחוד הצלה

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, חנך היום (שני) את מוקד החירום הבינלאומי החדש של איחוד הצלה במטה הארגון בירושלים.

המוקד החדש נותן מענה לקריאות חירום רפואיות בישראל ומזניק את מתנדבי איחוד הצלה הפרוסים בכל הארץ כדי להעניק טיפול רפואי מהיר לחולה או לפצוע.

המוקד מפעיל גם את צוותי איחוד הצלה שפועלים מחוץ לישראל, כגון: סניף איחוד הצלה הפועל באוקראינה ומשלחות של איחוד הצלה וקרן ישראלייף הפועלות באזורי אסון בעולם.

השר לביטחון הפנים ארדן אמר כי "כיום, בזכות צה"ל החזק, האתגר הביטחוני אינו המאבק על גבולות המדינה אלא בעורף האזרחי שם ממוקדים אויבינו. ככל שהאתגרים גדולים יותר, אנו זקוקים לרוח התנדבות גדולה יותר. איחוד הצלה הוא סמל לרוח ההתנדבות הזאת ולמחויבות להצלת חיים.

"בשום מקום בעולם לא מוצאים שילוב כזה בין רמה מקצועית גבוהה וטכנולוגיה מתקדמת. בחנוכה אנו זוכרים את ניצחון המכבים והרוח היהודית ומתנדבי איחוד הצלה ממשיכים את הדרך הזאת בימינו", אמר ארדן.

מנכ"ל איחוד הצלה, משה טייטלבוים, אמר "אנו מודים לשר ארדן שכיבד אותנו במעמד זה ועל תמיכתו בפעילות מתנדבינו. השר ארדן חולל מהפכה של ממש והביא לשיפור משמעותי בביטחונם האישי של אזרחי ישראל. כחלק מתפיסתו, הוא רואה ברשת המתנדבים להצלת חיים של איחוד הצלה גורם התורם משמעותית להגברת הביטחון הקהילתי והלאומי.

''הפעילות כגוף הצלה הכפוף למשרד לביטחון פנים חיזקה משמעותית את רשת המתנדבים שלנו וסייעה להרחבת פעילותה", סיפר טייטלבוים.