הבן מגשים את חלום אביו ומוציא אלבום

היוצר המוזיקלי ערן לחמי, משיק בימים אלה את אלבומו החדש "עכשיו הכל מובן".

קוביס , ל' בכסלו תשע"ח

ערן לחצי
ערן לחצי
צילום: יח"צ

היוצר המוזיקלי ערן לחמי, משיק בימים אלה את אלבומו החדש "עכשיו הכל מובן". "זה היה מימוש של חלום עוד מילדות", מספר לחמי, "המוזיקה היא כל עולמי. האהבה שלי אליה לא יכולה להימדד במילים".

לחמי מספר כי את כל שירי האלבום כתב יחד עם חברו הקרוב ושותפו להפקה נאור סינואני, המעבד המוזיקלי של האלבום שגם היה אחראי על הפקת האלבום והשירים.

"אני יודע שזו קלישאה, אבל אי אפשר יהיה להגדיר את סגנון המוזיקה שאני יוצר", אומר לחמי ומוסיף "בגדול, המוזיקה שאני יוצר היא מוזיקה שעוסקת בחיים- בקשיים, הצלחות, אהבות וכאבים, כשהכל נעשה מתוך רגש פנימי עמוק. אני פשוט יודע כשזה מגיע, זו מין הרגשה פנימית כזו ואז פתאום אני מתיישב לכתוב וישר מתאהב".

לחמי, תושב רחובות, נשוי ואב לארבעה ילדים, לפרנסתו הוא עובד בסטודיו לעיצוב. "ברור שהיצירה שלי באה גם מתוך חיבור לאמונה, ליהדות, כמו הרבה אמנים שהיצירה שלהם תמיד התבססה על המקום הזה, וגם כאלה שגילו את המקום הזה בשלב כלשהו בחיים שלהם", אומר לחמי ומדגיש כי "היום זה כבר לא נשמע הזוי ליצור מוזיקה יהודית טובה, וכל תחנת רדיו מתהדרת בשיריהם של הזמרים הטובים ביותר שבאים מהמקום היהודי ומצליחים מאד".

לחמי מספר כי אביו בועז לחם במלחמת ההתשה, נפצע ונותר הלום קרב. במשך שנים חלומו היה להקליט מוזיקה אותה יצר אך בשל הפציעה הנפשית הוא לא היה מסוגל. כעת בנו, ערן מבקש להגשים את החלום של אביו ולמלא אחר הרצון שלו. "אבא היה שר מדהים, זמר מעולה", אומר ערן, "אבל לצערי הוא לא הצליח למצות את הכישרון שלו. אני נשבעתי לעצמי שאני אמלא את החלום שלו".

האלבום החדש של ערן לחמי כולל בתוכו 10 שירים, "אני מאמין בכל ליבי, שמי שייחשף לשירים, לא יוכל להישאר אדיש וירצה לקחת חלק בהפקת האלבום ובהפצתו, אני מאמין באמת בכוח שיש לעם המדהים שלנו".