"חווית הצפיה במגרש עומדת לנגד עיניי"

שרת התרבות והספורט מגיבה לאירועי האלימות שחוו אוהדי חולון משוטרי משטרת י-ם "המטרה היא שמשפחות יוכלו ללכת לאירועי ספורט בלי חשש"

נרי וייס , א' בטבת תשע"ח

מירי רגב
מירי רגב
צילום: אלירן אהרון

"הצטערתי לקרוא על השתלשלות האירועים בין אנשי השיטור והאבטחה בארנה בירושלים ואוהדי קבוצת הפועל חולון במשחק המרתק והחוויתי בין הקבוצה לקבוצת הפועל ירושלים שהוכרע בשניות הסיום ואשר העיבה על האווירה הספורטיבית והמהנה בין הקבוצות ובין מחנות האוהדים", כך כותבת הבוקר (שלישי), שרת התרבות והספורט מירי רגב בתגובה למכתבה של הפועל חולון.

כזכור, בסיום המשחק בין הפועל ירושלים להפועל חולון שהתקיים במוצאי השבת האחרונה בהיכל הפיס ארנה שבבירה, התפתחה תגרה אלימה בין מחנה האוהדים האורחים של חולון לכוחות השיטור והאבטחה שנכחו במשחק, דבר שגרם ליו"ר המועדון מחולון, איתן לנציאנו לכתוב כי הוא ממליץ לאוהדיו, שחווים חוויות קשות שוב ושוב בהגיעם לבירה, שלא להגיע יותר למשחקים המתקיימים בירושלים.

לנציאנו לא הסתפק בהמלצה זו ושלח מכתב לשרת התרבות והספורט מירי רגב שתתערב במה שקרה ובאלימות המשטרתית שחוו על בשרם אוהדי קבוצת הכדורסל של חולון.

כאמור, היום מגיבה השרה רגב למכתב כשזו כתבה כי "חווית הצפייה במגרשים והגדלת כמות הקהל הם שעמדו לנגד עיניי עם כניסתי לתפקיד, זאת על מנת שמשפחות שלמות יוכלו ללכת ולהינות מאירועי ספורט. לטובת כך וכחלק מהטיפול המערכתי הכולל במיגור תופעת האלימות בספורט, מעמיד משרד התרבות והספורט תקציב משמעותי לעמותות ולארגונים המקדמים את ההגינות במגרשים כולל תקציבים לשיטור ואבטחה ועשרות מיליוני שקלים לטובת הקמת היחידה המשטרתית אשר תפקידה לפעול לאכיפת עבירות אלימות וגזענות בספורט".

לדברי השרה רגב, "משטרת ישראל והמשרד לביטחון הפנים שותפים מלאים למאמצים אלו והם פועלים ללא לאות למיגור תופעת האלימות במגרשים. יחד עם זאת, לאור חומרת הדברים, כפי שעולה מהמכתב, פניתי למשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל לקבלת התייחסותם לאירועים במשחק בירושלים", כתבה השרה.

יו"ר הקבוצה, איתן לנציאנו ביקש להודות לשרה מירי רגב על הטיפול והמענה המהיר ואמר: "ראשית אנו מודים לשרת התרבות והספורט, הגברת מירי רגב על המענה המהיר והמשך הטיפול, בנוסף שמענו את תגובת מפקד כוח המשטרה שהגיב כבדרך אגב אתמול באחת מתחנות הרדיו על האירועים ולצערי לא הופתענו מהסבריו שכמובן הפילו את האשמה על אוהדי חולון, מה שכמובן לא נכון, אך לאור טיפולה המסור של השרה נמתין ונחכה לבדיקת השר לביטחון פנים מר גלעד ארדן ואנו מאמינים שמי שכשל ישלם את המחיר".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il