"הח"כים החרדים מזניחים את הציבור"

יו"ר וועדת החינוך ח"כ מרגי קרא לאשר את תקנות הפיקוח על איכות המזון תוך החרגת הישיבות הקטנות ועקץ את הח"כים החרדים שדרשו זאת.

מיכל לוי , א' בטבת תשע"ח

יעקב מרגי
יעקב מרגי
צילום: פלאש 90

יו"ר וועדת החינוך ח"כ מרגי (ש"ס) קרא היום (שלישי) במהלך דיון בוועדת החינוך למשרד החינוך לאשר את תקנות הפיקוח על איכות המזון תוך החרגת הישיבות הקטנות ועקץ את הח"כים החרדים מיהדות התורה שדרשו זאת.

כזכור, תקנות הפיקוח על איכות המזון במוסדות חינוך טרם אושרו בוועדת החינוך של הכנסת בשל רביזיה שהגיש ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה), אשר טען כי התקנות יגרמו לעלייה במחירי המזון המוגש לתלמידים ומי שיישאו בעלויות יהיו בסופו של דבר ההורים.

בישיבת ועדת החינוך של הכנסת תקף מרגי את התנהלותו של ח"כ יעקב אשר.

"ח"כ יעקב אשר ממפלגתו של גפני יכול לדאוג לשיפוי העלויות באופן שלא יושתו על ההורים, אבל הכי קל לו לתקוע רביזיה המעכבת את הפיקוח על מכירת מזון בריא בכל מערכת החינוך. אם ח"כ גפני ירצה הוא יכול להצעיד בטור את כל צמרת משרד החינוך והאוצר, אבל האטימות תוקעת את אישור התקנות בוועדה".

"אני קורא להעביר את התקנות גם במחיר החרגה של הישיבות הקטנות כפי שדורש ח"כ אשר. שחברי הכנסת שעשו את המהלך, יתנו הסברים לכך שהם מזניחים את האוכלוסייה שלהם", אמר מרגי.

היועצת המשפטית של הוועדה עו"ד מירב ישראלי הבהירה כי כל תקנות חדשות שיגיעו לוועדה יבחנו מחדש בהתאם לעיקרון השוויון.

עירית ליבנה, המפקחת על תחום הבריאות במשרד החינוך, אמרה כי משרד החינוך מחויבים לתקנות הללו, אך עם זאת המשרד נוקט בפעולות נוספות כדי להשפיע על התלמידים לצרוך מזון בריא.