"לא נסבול טפטופים - נפעל בנחישות"

נשיא המדינה הדליק נר שמיני של חנוכה עם חיילי חטיבת הקומנדו של צה״ל. "במערכה על חיי אזרחינו התוצאה האפשרית היחידה היא ניצחון"

חזקי ברוך , א' בטבת תשע"ח

הנשיא מדליק נרות עם חיילי חטיבת הקומנדו
הנשיא מדליק נרות עם חיילי חטיבת הקומנדו
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן ריבלין הדליק נרות חנוכה הערב (שלישי) עם חיילי יחידת 'מגלן', אחת היחידות המרכזיות בחטיבת הקומנדו, חטיבת ״עוז״, של צה"ל.

חטיבת הקומנדו היא החטיבה הצעירה ביותר בצה"ל המאגדת יחידות בעלות מאפיינים מיוחדים ובעלי משמעויות אסטרטגיות לתפיסת ההפעלה של צה"ל.

את הביקור ליווה מפקד פיקוד מרכז, אלוף רוני נומה ומפקד יחידת מגלן סגן אלוף א'. במהלך הביקור קיבל הנשיא סקירה על יכולותיה האחרונות של היחידה ועל פועלה הייחודי בתוך החטיבה ובאופן עצמאי בזירות הפעולה השונות של צה"ל.

"אתם המכבים שלנו ואני גאה בכם," אמר הנשיא ללוחמים, בירך אותם בחג שמח והוסיף, "בימים אלה אנחנו מציינים יום הולדת שנתיים להקמת החטיבה. על הנייר חטיבת עוז היא חטיבה צעירה. אבל מי שמכיר את היחידות הלוחמות יודע שיש לכם עבר מרשים, הווה מצטיין, ועתיד שבו השמים הם הגבול".

"חטיבת הקומנדו היא אמנם החטיבה הצעירה ביותר בצה"ל אבל המשמעויות האסטרטגיות שלה אדירות. בשנתיים האחרונות אני עוקב בעניין ובסקרנות אחרי תהליך ההקמה והכשירות המבצעית של החטיבה. התרשמתי מהאימונים האינטנסיביים שאתם עושים תוך שיתוף פעולה עם מדינות זרות. היכולת לקחת ארבע יחידות בעלות מאפיינים ייחודיים, עם הלוחמים הכי טובים ואמצעי הלחימה הכי טובים ולהפוך אותן מיחידות בודדות לאגרוף מחץ אחד, עצמתי, קטלני, איננה מובנת מאליה", הוסיף הנשיא.

ריבלין התייחס למתיחות בדרום ואמר, "בעוד כמה חודשים נציין שבעים שנה לתקומת מדינת ישראל. לצערי המערכה על ביטחון ישראל עדיין לא תמה, האתגרים העומדים מולנו בזירות השונות הולכים ומתעצמים. אנחנו רואים זאת בימים האחרונים, בהתמודדות של צה"ל וזרועות הביטחון לאחר ההצהרה של נשיא ארה"ב, על הכרתו בירושלים כבירת ישראל".

"אנחנו לא נסבול טיפטופים ולא נגרר למערכה בעצימות נמוכה. במערכה על חיי אזרחינו בדרום ובכל מקום התוצאה האפשרית היחידה היא ניצחון. ניצחון והכרעה. נפעל בנחישות נגד כל איום מעל האדמה ומתחת לאדמה, לא רק למען בטחון תושבינו אלא גם למען שגרת חייהם מכרם שלום ועד נווה אטיב", הצהיר הנשיא.

"מהיכרותי עם האיומים והתכניות להתמודד איתם אני יודע שיש לכם ויהיה לכם חלק משמעותי בעשייה המבצעית למען ביטחון מדינת ישראל," אמר הנשיא ללוחמים והוסיף, "הדרך להשלמת המוכנות למכלול התרחישים האפשריים העומדים לפנינו עדיין ארוכה. חשוב שנפיק לקחים ונלמד מן המערכות הקודמות ומהזירות הקיימות סביבנו כדי שנגיע לעימות הבא מוכנים יותר, טובים יותר. אני סמוך ובטוח בכשירות שלכם וביכולת שלכם לממש את ייעודה של היחידה ושל החטיבה בשעת מבחן. אנחנו סומכים עליכם".