לראשונה: מתנדבי מד"א במסלול ההסדר

מאמינים בהצלת חיים: 17 הפאראמדיקים הראשונים תלמידי ישיבת אופקים, סיימו בהצלחה את מסלול מד"א לבני 'ישיבות ההסדר'

ערוץ 7 , א' בטבת תשע"ח

הדלקת הנרות בטקס לבני ישיבות ההסדר הראשונים במד"א
הדלקת הנרות בטקס לבני ישיבות ההסדר הראשונים במד"א
צילום: דוברות מד"א

השבוע ציינו בבית סוראסקי שבמרכז הרפואי תל השומר את סיומם של שלושה קורסי פרמדיקים שנערכו לאחרונה במד"א, בניהם קורס אחד מיוחד במינו - המחזור הראשון של קורס פאראמדיקים לבני ישיבות.

מדובר בקורס שהוא חלק ממסלול חדש ומיוחד שאורכו שש שנים המשלב בתוכו לימוד שנה וחצי בישיבה (מסלול ישיבה גבוהה), קורס פארמדיקים של 11 חודשים המוכר כקורס קדם צבאי, לימוד של 10 חודשים בישיבה, שרות צבאי של שנה וחצי כפרמדיק וחזרה ללימוד בישיבה תוך ביצוע משמרות וכוננות במד"א. בכל פרקי הישיבה המסלול כולל התנדבות שבועית במד"א.

את הקורס סיימו 17 תלמידי ישיבת ההסדר באופקים. התקיימות מסלול זה ניתנה תודות להתגייסות הישיבה "מאיר הראל" באופקים, שסיפקה לחניכים את המקום ללמוד בו. מצטיין הקורס הוא שלמה שץ מפתח תקווה והחניך למופת צבי טבנס מירושלים.

17 הפאראמדיקים החדשים קיבלו בטקס החגיגי תעודות הסמכה וציוד אישי, שישמש אותם בעבודתם. בימים אלה מתקיים המחזור השני של הקורס לבני הישיבות, כאשר למחזור זה הצטרפו כ- 10 חניכים מהפזורה הבדואית, שלומדים את התכנים בקורס לצד בני הישיבה.

סמנכ"ל קהילה במד"א, ד"ר אלי יפה, שהיה מיוזמי הקורס מספר כי "ייחודיות המסלול נובעת מזה שהיא משלבת לימוד תיאורטי ופרקטי בין שלושת השלבים בהכשרה, החל מחובש רפואת חירום, חובש בכיר ופאראמדיק. בתקופה שהם לומדים בישיבה הם משמשים כוח העתודה מטכ"לי של מד"א לאירועים חירום ויוצאים להציל חיים. אני שמח שנפל בחלקי ליטול חלק בפיתוח התוכנית וגאה בבוגרי המחזור הראשון".

ראש ישיבות ההסדר "מאיר הראל" במודיעין ובאופקים, אל"מ (במיל') הרב אליעזר שנוולד הוסיף, "אנו מעלים בחג החנוכה על נס את היוזמה של החשמונאים המעטים למען כל עם ישראל. גם היום יש בפנינו אתגרים רבים, והמעטים צריכים לקחת אחריות כדי לקדם את החברה. זה בעיני הפרמדיק והמתנדב במד"א - אלו המקדישים מעצמם להצלת חיים של אחרים. תודה לאנשי מד"א ולעומד בראש הארגון, שהיו שותפים להגשמת חלום הקורס, ולכך שבני ישיבות יכולים להיות שותפים במשימת הקודש של הצלת חיים בצבא ובאזרחות".

מנכ"ל מד"א, אלי בין סיכם ואמר כי "הגמרא אומרת 'כל המציל נפש אחת בישראל כאילו קיים עולם מלא'. אני גאה במסיימי קורס הפאראמדיקים הראשון לבני ישיבות, אשר חרטו על דגלם שילוב הצלת נפשות בתוך עולם לימוד התורה. אני רואה בבני ישיבות אנשים ערכיים ומלאי ומוסר, אשר רכשו זאת הן בבתיהם והן בישיבותיהם, ואני מאחל לכולם שילכו לשלום לשירותם הצבאי ויחזרו בשלום הביתה למד"א".