"יהיו המלצות. אז מה?"

נתניהו נאם בהדלקת נרות עם פעילי הליכוד והתייחס בביטול לחקירות. "זה מתחיל בכותרות מפוצצות ורוב הפעמים זה נגמר בלא כלום"

ניצן קידר , א' בטבת תשע"ח

נתניהו
נתניהו
צילום: Hadas Parush/FLASH90

ראש הממשלה בנימין נתניהו, נאם הערב (שלישי) בהדלקת נר שמיני של חנוכה, יחד עם פעילי הליכוד בכפר המכביה.

הוא התייחס לחקירות שנקשרו בעניינו ולפרסומים לפיהם המשטרה עלולה להמליץ להעמידו לדין. "יהיו המלצות, אז מה? רוב רובן של המלצות המשטרה נגמרות בלי כלום. למעלה מ-60 אחוז מגיעות לפח", אמר נתניהו.

"בלמעלה מ-60 אחוז מדובר בהמלצות שאחר כך מתבררות כהמלצות סרק. על אלפי אנשים מהשורה, באין ספור אנשי ציבור. זה מתחיל בכותרות מפוצצות ורוב הפעמים זה נגמר בלא כלום. אבל בינתיים קורה משהו: בינתיים הורסים לאנשים האלה את החיים ושופכים את דמם", הצהיר ראש הממשלה

הוא דיבר גם על חשיבות ההכרזה האמריקנית על הכרה בירושלים. "מאה שנים אחרי הצהרת בלפור 70 שנים אחרי הכרזת המדינה, נשיא ארה"ב טראמפ הכיר בירושלים כבירת ישראל. כל הכבוד לו. היו כאלה שניסו לשכנע את נשיא ארה"ב שישראל לא באמת רוצה את הצעד הזה".

"הנשיא שוחח איתי כמה פעמים, כולל שיחת טלפון ימים אחדים לפני החלטתו, ואני הבהרתי לו את יחסנו כלפי הצעד הזה. הוא שאל האם ישראל באמת רוצה? אמרתי לו ישראל באמת רוצה. מה זה רוצה? אלפי שנים היא רוצה", הוסיף נתניהו.

לדבריו, "המהלך הזה ייזכר לדורות, כמו גם הגעתו של הנשיא טראמפ לכותל. אתם יודעים שבאו"ם אומרים שהכותל המערבי הוא שטח פלסטיני כבוש? אז יש לי חדשות בשבילם: הכותל הוא שלנו. תמיד היה שלנו, תמיד יהיה שלנו. הכותל הוא בלבה של ירושלים המאוחדת שתמיד תהיה שלנו".

"לכל אלה שמנסים לשכתב היום את ההיסטוריה אני רוצה להזכיר: המכבים לא היו פלסטינים. הם היו יהודים, אחים לוחמים. איזו גבורה, איזו גאווה. ואנחנו, ברוח המכבים, הופכים היום את ישראל למדינה חזקה מאוד, לכוח עולמי עולה", אמר ראש הממשלה.