"אין לנתניהו דבר נגד המשטרה"

השרה מירי רגב אומרת כי נאומו של ראש הממשלה בפני חברי הליכוד אמש היה משמעותי. "המלצת המשטרה אינה תקפה, אלא זו של היועמ"ש".

ערוץ 7 , ב' בטבת תשע"ח

מירי רגב
מירי רגב
צילום: אלירן אהרון

השרה מירי רגב מתייחסת הבוקר (רביעי) בראיון בגלי צה"ל לנאומו של ראש הממשלה בהדלקות נרות עם חברי הליכוד בו הצהיר כי אין משמעות אמיתית להמלצות המשטרה.

לדבריה, נתניהו פשוט תיאר את המצב הקיים. "בהליך נכון המשטרה היא זו שחוקרת והיועץ המשפטי לממשלה מגיש כתב אישום. היועמ"ש דוחה 60% מהמלצות הממשלה. רק השבוע הוא ביטל את ההמלצות נגד רמי לוי. בהליך הנכון המשטרה תשמור על אמון הציבור, והיועץ יעשה את עבודתו".

רגב ציינה כי "אין לנתניהו דבר נגד המשטרה, הוא מדבר על שני נושאים שמפריעים לרבים בציבור - ההדלפות וההמלצות".

"נתניהו אומר את דעתו בבירור. הוא לא מתייחס להמלצות של המשטרה כי הן לא אומרות כלום. הן כותרות בתקשורת. מי שקובע הוא היועץ המשפטי לממשלה. אם המשטרה תמליץ על הגשת כתב אישום, מבחינתנו המלצה זאת אינה תקפה, אלא זו של היועץ המשפטי לממשלה", הוסיפה השרה.

היא העריכה שאף אחת מחברות הקואליציה לא תפרוש בעקבות החקירות נגד ראש הממשלה. "אני מאמינה שחברי הקואליציה ימתינו ליועץ המשפטי ולא יחזרו על טעויות העבר. נתניהו הוא האחרון שמפחד מבחירות. אנחנו לא חוששים מדבר ולכן אני מציעה שלא לחגוג על המלצות המשטרה. אני מציעה לכל מי שמנסה ליצור סדקים בקואליציה להמתין בסבלנות. אנחנו לא מפחדים מבחירות - וגם אם יהיו - נתניהו יהיה ראש ממשלה אחריהן".