אריק שיבק מונה למאמן בני הרצליה

עם שני ניצחונות בלבד בעשרה משחקי הליגה, ואחרי שלא מצאה זמן רב מאמן במקומו של מאמנה שפיטרה, בני הרצליה הודיעה על חזרתו של שיבק

נרי וייס , ב' בטבת תשע"ח

חוזר לליגה. אריק שיבק
חוזר לליגה. אריק שיבק
צילום: מנהלת הליגה

"הרצליה זהו מועדון יקר לליבי", כך אמר הבוקר (רביעי) אריק שיבק עם חתימתו בבני הרצליה.

זה זמן רב שהרצליה נמצאת ללא מאמן ראשי, תפקיד אותו מילא באופן זמני עוזר המאמן אלון שטיין. הרצליה שפיטרה לפני כשלושה שבועות את מאמנה בשלוש השנים האחרונות, מיקי גורקה, פנתה פעמיים לשיבק, מאמן נבחרת ישראל לשעבר ומי שאימן לא מעט קבוצות בליגת העל, אך נתקלה פעמיים בסירוב.

לאחר עוד הפסד ביום שני האחרון, למכבי ראשון לציון, הפסד שהיה השמיני שלה בעשרה משחקי ליגה העונה, פנתה בפעם השלישית הרצליה לשיבק ולאחר משא ומתן קצר הודיעה זו על החתמתו של שיבק לקדנציה שניה בקבוצה.

לשיבק בן ה-61 תהיה אופציה להארכה אם הקבוצה תגיע להישגים שהצדדים הגדירו ביניהם, וזה ישוב לשתף פעולה עם שחקנו לשעבר בראשל"צ, שון דאוסון. כאמור עבור שיבק מדובר בקדנציה שניה בקבוצה, כשזה אימן אותה בעונת 1999/2000.

מלבד הרצליה, אימן שיבק גם מכבי נתניה, הפועל אילת, הפועל גליל עליון, הפועל חולון, מכבי רעננה, בני הרצליה, מכבי רמת גן, הפועל תל אביב, מכבי תל אביב ונבחרות העתודה והבוגרת של ישראל.

להישג השיא שלו בליגת העל הישראלית הגיע שיבק עם מכבי ראשון לציון, כשלפני שנתיים זכה איתה באליפות ליגת ווינר סל, ומאזנו כמאמן ראשי בליגה עומד על 137 ניצחונות לעומת 112 הפסדים.

מאמן נבחרת ישראל לשעבר צפוי להדריך את הקבוצה כבר במשחק שמינית גמר הגביע בשבת נגד הפועל תל אביב, כשאלון שטיין, ששימש כמאמן זמני, ישוב לעמדת עוזר המאמן.

"הרצליה זה מועדון יקר לליבי עם פוטנציאל גדול והיסטוריה של הצלחות. אני מאמין שאפשר לעשות דברים יפים העונה, אחרת לא הייתי מקבל את ההצעה. יש לנו עבודה קשה אבל העונה עוד ארוכה מאוד ואני בטוח שנוכל לשנות את המצב", אמר שיבק במועד החתימה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il