בדרך לכתב אישום נגד ראש עיריית כ"ס?

ראש העיר קיבל הודעה מהפרקליטות כי נשקלת העמדתו לדין במספר עבירות, בנוסף לעבירות אחרות שכבר נחקרו.

רעות הדר , ב' בטבת תשע"ח

ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו
ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו
צילום: פלאש 90

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הודיעה ליהודה בן חמו, ראש עיריית כפר סבא, על דעת פרקליט המדינה, כי בהמשך למכתב אשר הועבר לו בחודש אוגוסט 2017, אשר כלל עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי עובד הציבור ועבירות תכנון ובנייה, נשקלת העמדתו לדין בכפוף לשימוע בעבירות נוספות: הטרדת עד, שיבוש מהלכי משפט, הפרת הוראה חוקית ועבירות מס.

לפי כתב החשדות שנשלח לבן חמו, במסגרת כהונתו כראש עיריית כפר סבא פעל בן חמו במהלך השנים 2004 ואילך לגיוס תרומות המיועדות, לכאורה, לנזקקים, וזאת ללא שיתוף מחלקת הרווחה או גזבר העירייה.

בפרקליטות חושדים כי בן חמו הניע את אנשי לשכתו לפנות בסמוך לחגים לאנשי עסקים וקבלנים, בעלי אינטרס בעיר כפר סבא, ולבקש מהם לתרום באמצעות העירייה תווי קנייה ל"נזקקי העיר".

על פי החשד, בתמורה לפניות קיבל בן חמו, לכאורה, תווי קניה בסך של מאות אלפי שקלים. תווי הקניה חולקו על ידי בן חמו למקורביו, עובדי לשכתו, לחלוקה לנזקקים על פי ראות עיניו ולצורך השגת רווחים פוליטיים.

"חלק נכבד מתווי הקניה נלקחו על ידי בן חמו לצורך צרכיו האישיים. בן חמו לא דיווח על התקבולים לרשות המסים ולא שילם את המסים הנובעים מפעילות זו", אומרים בפרקליטות.

עוד טוענים כי "במהלך כהונתו כראש עיריית כפר סבא, קידם בן חמו את עניינו של חברו הקרוב באופן פעיל למול גורמי טיפול עירוניים, ולא הצהיר על ניגוד עניינים או נמנע מקבלת החלטות בעניין מקורבו כנדרש".

לבן חמו ניתנה אפשרות בהתאם לחוק, לקיים הליך שימוע בפני פרקליטת מחוז מרכז, בטרם תתקבל החלטה אם להגיש כתב אישום נגדו.