מי רוצה שינוי דמוגרפי באבו גוש?

תושבים במועצה החוששים שתכנית לתוספת משמעותית של יחידות דיור תביא גורמים עוינים להשתלט על חלקים ממנו, פנו לקבל סיוע מח"כ פורר.

חזקי ברוך , ב' בטבת תשע"ח

ח"כ עודד פורר
ח"כ עודד פורר
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

קבינט הדיור והותמ"ל אמורים לאשר בקרוב הוספת 2,400 יחידות דיור למועצה המקומית אבו גוש זאת בניגוד לגידול הטבעי הצפוי במועצה, העומד על כ-50 יחידות דיור בשנה.

המשמעות העולה מהחלטה זו תהיה מעבר של אלפי תושבי מזרח ירושלים וכפרים ערביים ליחידות הדיור העתידיות ושינוי המרקם החברתי של אבו גוש שידוע כיישוב שתושביו נאמנים למדינת ישראל.

מספר תושבי אבו גוש והישובים מסביב, פנו לח"כ עודד פורר בטענה כי מעבר לפגיעה במרקם הקיים בכפר, הם דואגים שגורמים בעלי ממון מהרשות הפלסטינית יסייעו ברכישת חלק מיחידות הדיור על מנת להביא לשינוי דמוגרפי בשטחי המועצה.

עוד טוענים התושבים כי מרבית התושבים אינם רוצים בתוספת הצפויה בגלל החשש מהשתלטות גורמים עוינים.

ח"כ עודד פורר פנה היום בשאילתה לסגן שר האוצר בנושא. לדבריו,י "אלפי תושבי מזרח ירושלים והסביבה יעברו בקרוב להתגורר על כביש 1 המוביל לבירת ישראל. ההשתלטות הצפויה של גורמים, שרעיון ההתיישבות ובניית הארץ אינו נמצא בראש מעיניהם, צריכה להדאיג את מקבלי ההחלטות ואת תושבי האזור".

ח"כ פורר הוסיף כי "ייבוא של תושבים שחלקם ממקומות שאינם אוהדים את מדינת ישראל ושיכונם על כביש 1 יכול להפוך את הכביש למוקד לזריקות אבנים ואולי אף מעבר לכך".