"מגיעה העדפה מתקנת על הצהרת נאמנות"

ח"כ מוטי יוגב מסביר לערוץ 7 מדוע חשוב לתת העדפה בשירות המדינה לבני מיעוטים ששירתו בצה"ל או בשירות לאומי.

חזקי ברוך , ב' בטבת תשע"ח

מוטי יוגב
מוטי יוגב
צילום: הדס פרוש, פלאש 90טוען....

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת החוק של ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) שמתעדפת בשירות המדינה בני מיעוטים ששירתו בצה"ל ובשירות הלאומי על פני בעלי נתונים זהים שלא שירתו את מדינת ישראל.

יוגב ציין במליאת הכנסת כי התיקון להצעת החוק בא לתקן עוול היסטורי לפיו בן מיעוטים שלא שירת בצה"ל או בשירות לאומי זכה להעדפה מתקנת בשירות המדינה בדיוק כמו בן מיעוטים ששירת בצה"ל. כעת התיקון שאושר, יתעדף מיעוטים ששירותו בצה"ל בשירות המדינה.

יוגב הוסיף כי "שירות בצה"ל הוא הצהרת נאמנות למדינת ישראל. מדינת ישראל אינה רק זכויות, היא כוללת גם חובות, בהן בראש ובראשונה שותפות במאבק על שמירת בטחון המדינה ואזרחיה. לכן, בעת אשר המדינה מעניקה העדפה מתקנת לבני מיעוטים בשירות המדינה, חלה חובה לתגמל את אלו שבחרו לקשור את גורלם עם מדינת ישראל בקשר דמים, מסכנים עצמם עבור המדינה ותושביה".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו יזמה את הצעת החוק הוסיף כי "חיזוק ועידוד בני מיעוטים הפועלים להשתלבות בחברה הישראלית, הוא תנאי להמשך קיומה של ישראל כמדינה ציונית-יהודית ודמוקרטית".

"כדי להמחיש זאת, חלה עלינו החובה ליצור תמריצים אמיתיים לאלו המשרתים בצה"ל ובשירות אזרחי לאומי ולא להסס להעלותם על נס, ביחס לקוראים לבדלנות ולמלחמה במדינת ישראל", הוסיף פלג.טוען....