4 חודשי מאסר לאוהד כדורגל

קללות, הערות גזעניות ותקיפה אלימה. בית המשפט האנגלי גזר 16 שבועות מאסר על אוהד כדורגל אנגלי שתקף את שחקנה של מנצ'סטר סיטי

נרי וייס , ג' בטבת תשע"ח

זהבי וידעי באירוע התקיפה לפני שלוש שנים
זהבי וידעי באירוע התקיפה לפני שלוש שנים
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

עונש תקדימי באנגליה כנגד אוהד כדורגל. 16 שבועות מאסר, זהו העונש שפסק בית המשפט באנגליה על קרל אנדרסון בן ה-29.

אוהדי הכדורגל באנגליה ידועים כאוהדים אדוקים, כאלה החוצים פעמים רבות את הגבול בין הבעת רגשות לאלימות מתפרצת ומשולחת רסן. ובכל זאת, מעולם לא פסק בית המשפט באנגליה עונשי מאסר כנגד אוהדי כדורגל.

אך כנראה שיש גבול לאלימות גם באנגליה, כשעל קרל אנדרסון בן ה-29 נגזר אמש ארבעה חודשי מאסר בפועל. אנדרסון, לו היסטוריה ענפה בכל הקשור לאלימות במגרשי הכדורגל הואשם כי תקף את ראחים סטרלינג, שחקנה של קבוצת מנצ'סטר סיטי מליגת העל האנגלית, הפרמייר-ליג.

על פי כתב האישום, אנדרסון תקף את השחקן שחום העור מחוץ למתחם האימונים של הקבוצה כשהטיח בו קללות והערות גזעניות וכן בעט בו ארבע פעמים.

על פי כתב האישום, הסיבה לתקיפה הינה בשל סירובו של השחקן להעניק לאנדרסון חתימה, אותה ביקש, ומשלא קיבל זאת החל לקלל ולתקוף את סטרלינג.

זהו אינו העונש הראשון של אנדרסון שנובע מאלימות בספורט, כשזה הורחק רק לא מזמן למשך חמש שנים ממשחקי הכדורגל בשל מעורבותו בקטטה לפני משחק כדורגל בינואר 2015.

גם בישראל קרה מקרה דומה, כשבנומבר 2014 במהלך משחק הדרבי התל אביבי בליגת העל שבכדורגל בין הפועל ת"א למכבי ת"א, פרץ אלרואי ידעי המכונה "פואד" אל תחומי המגרש ותקף את שחקנה של מכבי ת"א ערן זהבי.

על פואד, שעוד קודם לכן הורחק כבר מהמגרשים, נגזר עונש מאסר של 14 שבועות אך זה נמשך בפועל רק שלושה חודשים בשל ניכוי על תקופת מעצרי הבית שקדמו לכליאתו.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il