נתניהו התנצל בפני הכתב הותיק

כתב חדשות שתיים משה נוסבאום סיפר כי נתניהו התקשר להתנצל על החיקוי שעשה לו. נוסבאום השיב לנתניהו שלא נפגע.

ערוץ 7 , ג' בטבת תשע"ח

מעריך את השיחה. נוסבאום
מעריך את השיחה. נוסבאום
פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו טילפן לכתב חדשות 2 הוותיק משה נוסבאום, והתנצל על החיקוי שעשה לנוסבאום במהלך נאומו בפני חברי הליכוד בכפר המכביה.

נוסבאום, אשר סיפר על ההתנצלות בראיון לגלי צה"ל, השיב לראש הממשלה כי לא נפגע וכי הוא מעריך את השיחה הטלפונית.

נזכיר כי החיקוי נעשה במהלך התייחסותו של נתניהו להמלצות המשטרה הצפויות בחקירות המתנהלות בעניינו תוך מספר חודשים.

ראש הממשלה אמר לנוכחים, "עכשיו הם מנסים לבנות מתח, 'מה יהיה עם ההמלצות?'. אז אני הולך לעשות לכם ספוילר. בעוד שבועות בודדים ישבו באולפני הטלויזיה כתבים ופרשנים והם יפתחו את מהדורת החדשות בכותרות מפוצצות: 'המלצות חמורות ביותר, יש לומר חמורות מאוד. רוצה לומר, מן החמורות שידעה המדינה'.

"אתם בטח שואלים את עצמכם איך אני יודע את זה. כבר בינואר לפני כמעט שנה הודלף 'המשטרה תמליץ להגיש כתב אישום נגד נתניהו'. יש עיתונות טובה. הם ידעו כבר לפני שנה, רק כמה ימים אחריי שנפתחה החקירה. אז יש לי שאלה, בשביל מה היה צריך עוד חמש חקירות? בשביל מה היה צריך עוד שנה? בזבוז זמן, בזבוז כספי ציבור. אז יהיו המלצות, אז מה", הוסיף נתניהו.

נתניהו סיפר לנוכחים, "הנה עובדה שספק אם אתם או הציבור יודע. רוב רובן של המלצות המשטרה נגמרות בלא כלום. יותר מ-60% מהמלצות המשטרה מושלכות לפח. יותר מ-60% לא מגיעות לכתב אישום. מדובר בהמלצות על אלפי אזרחים מן השורה ובאינספור אנשי ציבור, שרים, חברי כנסת. זה מתחיל בכותרות מפוצצות ורוב הפעמים זה נגמר בלא כלום".