דואגים לבריאות? תאכלו פחות גלידה

על פי מאמר שהתפרסם ב'ניו־יורק טיימס', לגלידה ישנן השפעות פיזיולוגיות שעלולות לסכן את מערכת הלב וכלי הדם.

מוריה חן, ״הידברות״ , ג' בטבת תשע"ח

גלידת מנגו
גלידת מנגו
Istock

רבים מאיתנו חובבי גלידה בקיץ (וגם בחורף), אך על פי מאמר שהתפרסם בעיתון ה'ניו־יורק טיימס', נראה כי גם לגלידה יש צדדים פחות נעימים הנוגעים לבריאות גופנו.

במאמר שפירסמה בעיתון ה"ניו־יורק טיימס", טוענת ד"ר מרתה גולטי, ראש המחלקה לקרדיולוגיה באוניברסיטת אריזונה כי "להתמכרות לגלידה ישנן השפעות פיזיולוגיות שעלולות לסכן את מערכת הלב וכלי הדם".

עם זאת הוסיפה ד״ר גולאי "אבל בואו ונהיה כנים עם עצמנו, מיליוני בני אדם אכלו חצי ליטר גלידה, כולל אני בעצמי, ולא קרה לנו כלום".

לדברי ד"ר גולטי, זהירות מירבית בצריכת קלוריות או באכילת קינוחים עתירי סוכר צריכה להיות אצל אנשים הנמצאים בסיכון גבוה למחלות לב או אלו שבעבר לקו במחלת לב. לדבריה, הזהירות מתבקשת בשל העובדה כי אכילת גלידה מעלה את לחץ הדם, ומגבירה את קצב הלב. תהליך זה יכול לגרום לחסימות בגוף ולהפחתת זרימת הדם.

בהמשך פנתה ד"ר גולטי לדבר על המכורים ה"כבדים" לגלידה, ואמרה כי מנהג זה יגרום להשמנה, וזו תגדיל אצלם את הסיכון למחלות לב וכלי דם חלילה.

לפני מספר שנים נערך מחקר בישראל בו השתתפו 209 חולים עם עבר של התקף לב. התוצאות במחקר הראו כי הנטייה היא לעבור התקף לב לאחר אכילת מזון עתיר שומן וסוכר.

"זה בסדר לאכול גלידה מפעם לפעם", מסכמת ד"ר גולטי, אך עם זאת מזהירה, "אבל אנחנו ממליצים לאכול במתינות כדי לא להתמכר לטעם המתוק".

הכתבה פורסמה באתר הידברות