"חנוכת בית החולים - הגשמת חלום"

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס חנוכת בית החולים באשדוד: "זאת הפעם הראשונה מזה 40 שנה שאנחנו מקימים בית חולים חדש בישראל".

ניצן קידר , ג' בטבת תשע"ח

גזירת הסרט
גזירת הסרט
צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה השתתפו בהשקת בית החולים "אסותא" באשדוד, יחד עם שר הבריאות לשעבר יעקב ליצמן, יו"ר אסותא שוקי שמר ואורחים נוספים.

במהלך האירוע אמר נתניהו, "היום זה הגשמת חלום, אשדוד עושה היסטוריה, אנחנו עושים היסטוריה. זאת הפעם הראשונה מזה 40 שנה שאנחנו מקימים בית חולים חדש בישראל, ועושים זאת בעיר הגדולה שהייתה תמיד חסרה בעניין הזה".

נתניהו הוסיף וסיפר, "אני הגעתי לכאן כשהייתי הורה מלווה של בני אבנר בכיתה ג', והתוכנית הייתה לטפס על הדיונה באשדוד. הילדים טיפסו כאיילות, ואני הורה מלווה בעקבותיהם, וכשהגעתי למעלה מתנשף, אחת מהילדות מהכיתה של אבנר אמרה: 'אתה די בסדר בשביל זקן'. שאלתי 'למה? בן כמה את חושבת שאני?' - והיא אמרה 'לא יודעת, בן 30?'. אני חשבתי רגע, ומה אם לזקן כמוני הייתה בעיה? מה אם פתאום היה צריך לטפל בבעיה? איפה יטפלו - ברזילי, תל השומר? למה? מדוע שלא יהיה בית חולים באשדוד? ואמרתי - אז יהיה בית חולים באשדוד".

"אבל זה היה קל לומר, כי עוד לא הייתי ראש הממשלה, ואחר כך, כשחזרתי להיות רה"מ, שמעתי שיש החלטה כזאת, אבל אני אגלה לכם סוד שצריך לדעת אותו: החלטה בלי כסף אפשר לזרוק לפח - החלטה עם כסף תתקיים. לכן החלטתי כראש ממשלה - יהיה בית חולים באשדוד ואנחנו נתקצב אותו, והנה בית החולים הזה, הוא כאן לפנינו", ציין נתניהו.

"אני מאמין שיש כאן שינוי עצום לתושבי אשדוד וגם למערכת הבריאות בישראל. אני רוצה לספר לכם שבכל הביקורים שלי לאורך השנים כאן, כששאלתי מדוע אין כאן בית חולים, נאמר שזאת רק שאלה של התחייבות. אז גייסנו את המערכות, את השרים, את השר ליצמן שעזר וסייע, באנו הנה. זה על משקל חנוכה, בור גדול היה פה – מה שהיה פה זה בור, שום דבר, דיונות, ואנחנו חפרנו בדיונות, הנחנו את היסודות - וקם כאן בית חולים אדיר והוא ממוגן. זה חשוב, כי אנחנו יודעים שבתי החולים בישראל צריכים לשרת אותנו בימי שגרה ובימים מחוץ לשגרה, לכן הוא ממוגן. אבל החזון שלך הוא החזון שלי, להוסיף לו 500 מיטות תת קרקע ולהוסיף לו גם משטח נחיתה", הוסיף ראש הממשלה.

בהמשך דבריו התייחס נתניהו לפיתוחה של אשדוד, "בית החולים הזה משרת את תושבי אשדוד והסביבה, הוא משרת את מדינת ישראל, ואנחנו נדאג שהוא יהיה מצויד, והוא כבר מצויד במיטב המחשוב והציוד, בכל מה שדרוש כדי לתת את השירות המתבקש לתושבי אשדוד. מגיע להם. שמחתי לשמוע על הלידות, הרי זה תמיד הידיעה המשמחת ביותר שיוצאת מבית חולים, אבל זה סימן לבאות, ואני רוצה להגיד לכם: זה קורה לא רק בבית החולים כאן, זה קורה באשדוד בכלל, אנחנו מפתחים אותה".

"יחיאל, אתה עושה עבודה יוצאת מן הכלל, אנחנו עובדים יחד, יחד נפתח את העיר, עוד שכונות, עוד פיתוח, עוד נמל, שניים. הנמל באשדוד ייתן תנופה אדירה, אנחנו מתכוונים לחבר את זה בסוף לקו הרכבת מאילת, לחבר את אסיה לאירופה, מבנה יבשתי שהמוצא שלו והתוצאה שלו הם כאן באשדוד. יש כאן דברים כבירים שמתרחשים", הוסיף נתניהו וחתם, "ישראל הופכת לגורם עולה בעולם, אבל יש כאן גם דבר גדול שקורה בתוך העיר אשדוד. אשדוד הפכה לגורם עולה במדינת ישראל, ואני רוצה לברך את חבריי על העשייה הזאת, על התגשמות החלום, התגשמות החזון".