התוצאות המלאות
מטוראי ועד אלוף: מירוץ זרוע היבשה

כ-13 אלף חיילים, קצינים ואנשי קבע השתתפו במירוץ זרוע היבשה שנערך בבה"ד 1. איזו יחידה זכתה במקצה הקבוצתי, ומי השאיר אבק למתחרים?

ערוץ 7 , ג' בטבת תשע"ח

מירוץ זרוע היבשה
מירוץ זרוע היבשה
צילום: דובר צה"ל

מירוץ זרוע היבשה, שנערך השנה בפעם התשיעית, התקיים הבוקר (חמישי) בבית הספר לקצינים - בה"ד 1. כ-13 אלף חיילים, קצינים ואנשי קבע השתתפו בתשעה מקצים, אישיים וקבוצתיים, שארכו 10 קילומטרים.

בהמשך היום נערכו גם ריצות עממיות (לא תחרותיות) למרחק של 10, 6 ו-3 קילומטרים.

המירוץ התנהל בראשות מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, מפקד בית הספר לפיקוד ושליטה, אלוף יוסי בכר, וראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף אהרון חליוה.

צילום: אתר צה''ל

"זהו המירוץ הצבאי הגדול ביותר", הדגיש קצין האימון הגופני של בה"ד 1, רס"ן מרק פדרמן. "יש למירוץ הזה כמה משמעויות ומטרות, ואחת מה ן היא לעודד אנשי צבא לבצע פעילות גופנית המותאמת להם".

"המיקום עצמו מעביר מסר ברור", הוסיף רס"ן פדרמן. "הביטוי 'ממני תראו וכן תעשו' מעיד על המחויבות של קציני צה"ל לשמש דוגמה אישית, גם בתחום הכושר הגופני. בנוסף, האירוע מאפשר ליחידות שלא משרתות באזור להגיע ולראות לראשונה את בית הספר לקצינים, ללמוד עליו ועל אזור הנגב".

צילום: אתר צה''ל

רשימת הזוכים המלאה:

חיילות:

1. רב"ט שקד יצקן מעוצבת "קלע דוד"

2. רב"ט ליהי מנשה מגדוד איתם

3. רב"ט נועם טמיר מגדוד איתם

חיילים:

1. סמל ד'

2. ניב פלדמן, צוער מבה"ד 1

3. בלגוזיי יגזאו, צוער מבה"ד 1

קצינים בדרגת רס"ן-סא"ל:

1. רס"ן אבידן לוגסי מגדוד נשר

2. רס"ן דוד קגו, מצל"ח

3. סא"ל דודו עמי, קבוצת הריצה של צה"ל

קצינים בדרגת רס"ן ומעלה:

1. רס"ן אפרת ברוזה, המכללות הצבאיות

2. אל"ם נורית קדוש, חט"ל

3. אל"ם שרי כרמל, מערך מגל

קצינים בדרגת אל"ם ומעלה:

1. אל"ם ירון סיטבון, מרו"ם

2. תא"ל נמרוד אלוני, חטיבת היבשה

3. אל"ם גלעד אלי, אט"ל

נגדים בדרגת רס"ם ומעלה:

1. רס"ם ליאור ברהנו, קבוצת הריצה של צה"ל

2. רנ"ג מיכאל אבוטבול, צנחנים

3. רס"ב אלי ביטון, מל"י

מפקדות בגילאי 40+:

1. סא"ל שירלי סובל, זרוע היבשה

2. אע"צ שושי סקורי, מצל"ח

3. אע"צ ציפי צוויג, מצל"ח

מפקדים בגילאי 40+:

1. סא"ל אוריה חצרוני, זרוע היבשה

2. סא"ל ר'

3. סא"ל יניב מינקוב, זרוע היבשה

היחידות שניצחו במקצה הקבוצתי:

1. בה"ד 1

2. דובדבן

3. בית הספר לאיסוף קרבי