בשבוע הבא: "נקרע את שערי השמיים"

לצד המאמצים וההערכות לשנת הבצורת, השר אריאל יוזם תפילת המונים בכותל למען הגשמים וקורא ''להביא מטריות''.

עדו בן פורת , ג' בטבת תשע"ח

הכותל המערבי
הכותל המערבי
Yossi Zamir/Flash90

ביום חמישי בשבוע הבא תתקיים ברחבת הכותל המערבי תפילת רבים למען הגשמים, במעמד הרבנים הראשיים לישראל הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, ראשי ההתיישבות וראשי הארגונים החקלאים.

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) אשר יזם התפילה, אמר כי "לדאבוננו לאחר ארבע שנות בצורת ירדו עד כה מעט גשמים שהם פחות מהממוצע הרב שנתי והחורף הנוכחי מסתמן כשחון, אני קורא לכל הציבור לקחת חלק בתפילה בי' בטבת שכידוע הינו יום תענית, בכותל המערבי, ולהביא מטריות כי ביחד נקרע את שערי השמים".

השר אריאל סיפר, "בשנה האחרונה פעלנו רבות כדי להיטיב עם מצבם של החקלאים בתחום המים, הורדנו את מחיר המים השפירים בכ- 20%, גיבשנו עם משרד המים והאנרגיה ויחד עם משרד האוצר מתווה שאומץ על ידי רשות המים, לפיו לא יהיה קיצוץ ללא פיצוי, ובמקביל משרד החקלאות פועל להשקיע בגידולים חוסכים במים והכוונת המים למטעים על פני גידולי שדה, תוך עידוד חקלאים לעבור לשימוש יעיל במים ונמשיך לעשות מאמצים כדי להטיב עם החקלאים".

מזכ״ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור, אמר ״אני קורא לכולם לקחת חלק ביוזמה המבורכת של שר החקלאות, אורי אריאל, שמאחדת את כולנו ברצון לירידת גשמים. האירוע הוא לתפילה ויצירת אחווה ואחדות בין כולנו החקלאים״.