הרב דרוקמן:
"הגיור - חלק משמעותי מתהליך הגאולה"

כ-200 בני אדם השתתפו בהשקת הספר "דרך סלולה" של אולפני הגיור "עמי" בראשות הרב חיים דרוקמן.

ערוץ 7 , ג' בטבת תשע"ח

הרב דרוקמן בכנס
הרב דרוקמן בכנס
צילום: אולפני הגיור ''עמי''

אולפני הגיור ''עמי'' ערכו הערב (חמישי) כנס בנתניה, לרגל הוצאת הספר "דרך סלולה", בהשתתפות כ- 200 משתתפים ובמעמד ראש אולפני ''עמי'', הרב חיים דרוקמן.

"זהו ספר ייחודי שכל כולו מיועד לתלמיד שעובר את תהליך הגיור", אמר מנכ"ל ''עמי'' נפתלי קנדלר והוסיף "אם עד היום היו ספרים למורים המעבירים את המערכים, הרי שספר זה נותן מענה לתלמיד''.

לדבריו, ''הספר מקיף את מעגל החיים והשנה ועוסק בהיסטוריה היהודית, כשרות, שבת, טהרה ועוד בדרך המונגשת למתגייר ולנקודת מבטו".

הרב דרוקמן אמר במהלך הערב כי ''אנו רואים בגיור חלק משמעותי מתהליך הגאולה'', וסיפר על הרב משה נועם בן ה-87 שנפטר לפני כשנה בנר רביעי של חנוכה. "לצד השקת הספר זהו גם היארצייט של הרב משה נועם שנפטר לפני שנה, יום לאחר שהוביל את תלמידיו לבית הדין. הרב נעם היה מורה המתגיירים הוותיק ביותר שתמך בעשרות מתגיירים שנכנסו בדלת העם היהודי.

''הוא היה בבחינת היסטוריה מהלכת וראה לנגד עיניו את פעמי הגאולה – מילד בגרמניה הנאצית של שנות ה- 30, דרך העלייה בארץ וכלה בקיבוץ הגלויות ובניין הארץ", סיפר הרב דרוקמן.

נפתלי קנדלר סיכם, "גיור זו חוויה מורכבת – מצד אחד מדובר בחוויה רוחנית מעצימה ומצד שני ישנם לא מעט קשיים שעימם עליו להתמודד ובעיקר ללמוד בפרק זמן קצר יחסית של שנה הרבה מאד מצוות. היהדות היא דת מעשית.

''הספר 'דרך סלולה' נועד לתת כלים ביד הרוצה להבין עיקר ומשני, כלים המדברים בשפה תהליכית מעשית כיצד מתקדמים עקב בצד אגודל בקיום מצוה ועוד מצוה והוא כלי נהדר שיסייע להולכים בדרך הסלולה לחזק את ידיעתם ואת הבנתם״, אמר מנכ''ל אולפני הגיור ''עמי''.

צילום: אולפני הגיור ''עמי''