מכבי ת"א ניצחה את אלופת אירופה

אחרי שני הפסדים רצופים הצהובים חזרו לנצח ביורוליג ורשמו ניצחון משכנע במיוחד ביד אליהו על פנרבחצ'ה הטורקית, 73-82.

ניצן קידר , ג' בטבת תשע"ח

פייר ג'קסון הערב. ללא ספק המצטיין במשחק
פייר ג'קסון הערב. ללא ספק המצטיין במשחק
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

שני ההפסדים האחרונים ביורוליג, לצסק"א מוסקבה ולפנתנאייקוס היוונית נשכחו הערב (חמישי) כשמכבי תל אביב עלתה לאחד ממשחקי השיא שלה באירופה העונה - וגברה על אלופת אירופה פנרבחצ'ה ביד אליהו, 73-82.

כמעט הכל הלך לצהובים במשחק הזה. מפתיחה חלומית והצלחה יוצאת דופן ברבע הראשון בשני צידי המגרש - ועד ליכולת הגנה שעצרה את שחקניו של אחד המאמנים הבכירים ביבשת, ז'ליקו אוברדביץ' שוב ושוב.

שלושה שחקנים שראוי לציין במיוחד במשחק הזה - בצד ההתקפה פייר ג'קסון ונוריס קול שנתנו לראשונה משחק משותף טוב במיוחד, ובצד ההגנה - דיאנדרה קיין ששמר על השחקנים הקשים ביותר, והצליח מעל למשוער.

הרבע הראשון היה מהחזקים של הצהובים ביורוליג. פתיחה של 0-9 בתוך שתי דקות, הכריחה את אוברדוביץ' לקחת פסק זמן מהיר. פנרבחצ'ה נזקקה לעוד שלוש דקות כדי לקלוע נקודות ראשונות, ובשלב הזה הצהובים כבר הובילו 2-15.

לקראת סוף הרבע הצהובים הורידו את הרגל מהדוושה, ובסיומו 15-24 לתל אביבים.

הטורקים קיזזו את הפער בתחילת הרבע השני ונצמדו לצהובים, אבל ארט פרארחוסקי ונוריס קול היו שם כדי לשמור על יתרון. למחצית ירדו הקבוצות כשמכבי ת"א מובילה 36-40.

דיאנדרה קיין. הוביל הגנה קשוחה במיוחד
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

בתחילת הרבע השלישי ניקולו מלי הישווה 40-40 עם שלושה סלים רצופים. הצהובים, בהנהגת פייר ג'קסון בהתקפה ודיאנדרה קיין בהגנה נלחמו על כל מהלך וכשנוריס קול הצטרף לחגיגה ההפרש כבר עמד על 8.

הטורקים עוד הצליחו לצמצם בתום הרבע - אך ההפרש נותר צהוב, 54-60.

הרבע הרביעי היה שייך לצהובים של יד אליהו. ההפרש צמח ל-11 ואחר כך ל-16, הטורקים עוד צמצמו מעט - אבל הניצחון היה ובצדק - כולו צהוב.

למכבי ת"א קלעו: ג'קסון 20 (5 אסיסטים), קול 19, פראחוסקי 9, טיוס 8, בולדן 7 (9 ריבאונדים), קיין 6, קול 4, תומאס 4, זוסמן 3, משעור 2.

לפנרבחצ'ה הירבו לקלוע: וסלי 18,דיקסון 12, מלי 11.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il